Historie odległe w czasie i przestrzeni (poniedziałek)

Cykl: Między Piątkiem a Sobotą (tom 1)
Wydawnictwo: Księży Młyn
historia
A--

W książce zostały przedstawione historie położonych w środku Polski dawnych miast: Piątku, Soboty, a także znajdujących się blisko nich Bielaw, oraz dawniej powiatowego miasta Orłów. Miasta te, choć położone są w bliskim sąsiedztwie, obecnie należą do trzech różnych powiatów: łęczyckiego, łowickiego i kutnowskiego. Ponadto w tomiku zawarte zostały informacje o Walewicach i Walewskich, a...

Ponadto w tomiku zawarte zostały informacje o Walewicach i Walewskich, a szczególnie o urodzonym w Walewicach Aleksandrze Walewskim, synu Napoleona I i Marii Walewskiej, który wsławił się dla Polski podczas powstania listopadowego. Znany był jako dyplomata w Anglii, Toskanii i Argentynie oraz jako minister spraw zagranicznych, a później minister stanu (spraw wewnętrznych) Francji, a także jako oficer francuski w Algierii i w Egipcie. Autor przedstawił również inne związki między cesarzami Francuzów a Walewskimi oraz ukazał grozę wojny szwedzko-polskiej

źródło opisu: Księżny Młyn, 2011

źródło okładki: http://ksiezy-mlyn.com.pl