The Little Giant of Aberdeen Country

5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9780340919286
angielski
Karolina

Truly Plaice urodziła się większa niż jakiekolwiek dziecko w malutkim miasteczku. Spędziła bardzo bolesne dzieciństwo w cieniu piękna swojej starszej siostry Sereny. Gdy Serena niespodziewanie ucieka zostawiając swojego syna pod opieką Truly, ta musi stać się panią domu, którego sobie nie wybrała i ofiarą swojego szwagra, doktora Roberta Morgana.

źródło opisu: Wydawnictwo Hodder, 2009

źródło okładki: goodreads.com

Karolina | 2011-06-19
Przeczytana: 31 lipca 2010

Bardzo ciepła książka napisana w typowym „amerykańskim stylu”: szczypta wzruszeń, trochę ludzkiego okrucieństwa, garść niesprawiedliwości społecznej, trochę dobra i kilka krótkich chwil, dla których warto żyć. Czasami może wydawać się zbyt prosta, bo postaci są dość jednowymiarowe (albo bardzo pogodne, albo złe, albo nieszczęśliwe), ale od czasu do czasu dobrze usiąść nad niewymagającą zgrabnie napisaną powieścią, która opowie nam ładną historię.

dariak | 2013-02-08