Miasta marzeń. Lizbona

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miasta marzeń". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
987-83-61809-08-1
Lizbona

Miasta marzeń to przewodniki, które zabiorą cię w niezwykłą podróż po najciekawszych miejscach świata.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Abee | 2016-05-08
Na półkach: Lizbona, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 06 maja 2016

To wybijający się przewodnik nad inne. Ale wznowienie wydaje się konieczne. Wydanie z 2009 roku sprawia, że część praktyczna staje się niewiarygodna, a część turystyczną przy zwiedzaniu (godziny i dni) należy weryfikować w necie. Lecz poza tym świetna pozycja. Z przyjemnością można zapoznać się z historią Lizbony, jak i całej Portugalii. Jest o fado, o ciasteczkach Belem i innych produktach firmowych. Świetny rozdział o kafelkach azulejos. Rozdział informacyjny odpowie na prawie każde pytanie ogólne. Jest świetny dla kogoś, kto pierwszy raz chce się wybrać do Lizbony. Potem część praktyczna - czyli co zobaczyć i gdzie to jest. Opisy miejsc wartych obejrzenia są lepsze niż w niejednym najnowszym przewodniku. Mam porównanie. Ciekawostki są pomocne w wyrobieniu zdania. Są też ponadczasowe uwagi o kuchni i przysmakach, z którymi warto się bliżej zaprzyjaźnić. Niestety, czas płynie i pewnego dnia treści mogą się zdezaktualizować. Na razie jest bardzo OK, co dla przewodnika mającego 7...

Brylant | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015