Warszawa to takie miasto, o którym nikt nie zna całej prawdy. Ale to jeszcze nie powód, żeby jej nie szukać. A szukać najlepiej w ruchu. Dlatego świetnie to robią dziennikarze. Ekipa "Super Expressu" - to dziennikarze z gatunku biegających. Warszawa składa się dla nich z tematów, które chodzą, jeżdżą lub stoją na ulicy. Chodzą listonosze, handlarze, dozorcy, wycieczki i Romowie. Jeżdżą...

Ekipa "Super Expressu" - to dziennikarze z gatunku biegających. Warszawa składa się dla nich z tematów, które chodzą, jeżdżą lub stoją na ulicy. Chodzą listonosze, handlarze, dozorcy, wycieczki i Romowie. Jeżdżą strażacy, pogotowie, węglarze, kanary, dostawcy. Hanka Bielicka i prezydent Święcicki. Stoją panie z Pigalaka i Pałac Kultury. Wszystko i wszyscy sportretowani w biegu, jak na reporterskiej fotografii.
I właśnie dlatego ta książka, pisana w biegu, nosi tytuł "Warszawiacy w biegu".

źródło opisu: Wydawnictwo CiS, 1997

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Behemot | 2016-07-14
Artur | 2016-01-09