Opowiadania terapeutyczne

Wydawnictwo: Harmonia

Książka jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia i ich rodziców. Jest to zbiór opowiadań o Fafince, która zaczyna chodzić do przedszkola. W każdym opowiadaniu przedstawiony został jakiś problem, z którym dziewczynka musi sobie poradzić. Pomagają jej w tym kochający rodzice, którzy bardzo poważnie traktują swoją malutką jeszcze córeczkę i jej kłopoty. Dzięki nim Fafinka uczy się, jak radzić sobie z tęsknotą, złością, uczuciem odtrącenia. Uczy się także odpowiedzialności za własne uczynki.Opowiadania nie mają umoralniać ani dzieci, ani rodziców, ale pokazywać im ciekawe rozwiązania. Są znakomitym punktem wyjścia rozmowy z dzieckiem.

źródło opisu: Wydawnictwo Harmonia, 2008

źródło okładki: http://harmonia.edu.pl/

Beti | 2012-09-09
Przeczytana: 01 stycznia 2012

To fantastyczna książka pozwalająca zrozumieć i ułatwić relacje między dziećmi a rodzicami. Rodzice otrzymują podpowiedź jak można rozwiązać dany problem, który dotyczy ich dziecka a młody czytelnik na przykładzie bohaterki otrzymuje wskazówki jak ma sobie poradzić z własnymi uczuciami i nowymi sytuacjami. Polecam

Weronika | 2014-09-22
Przeczytana: 2008 rok