Sen, który odszedł

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książka z Zebrą". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
Marta

Poetycka bajka dla najmłodszych rozgrywająca się w scenerii snu. Jej bohaterowie - mały Tomek i jego pluszowy zając, Filip, wyruszają na poszukwanie snu, napotykając na swojej drodze wielu intrygujących nieznajomych. Będą przesłuchiwani przez Policjanta - służbistę, zaprzyjaźnią się z wąsatym Kotem, zawrą znajomość z sowami o wielkich oczach. Wreszcie tajemniczy Pan w Kapeluszu wskaże im...

Poetycka bajka dla najmłodszych rozgrywająca się w scenerii snu.
Wreszcie tajemniczy Pan w Kapeluszu wskaże im właściwy pociąg, który dowiezie ich bezpiecznie do domu. Tam będą czekały na Tomka pyszne babcine ciasteczka, a na Filipa - chrupiąca marchewka. Zaś na nich obu - smaczny sen!
Oniryczny nastrój i paradoksalny humor tej sennej fantazji przywodzą na myśl "Alicję w Krainie Czarów". Dopełnieniem tekstu są magiczne, błękitno-szafirowo-granatowe ilustracje Krystyny Lipki-Sztarbałło, doskonale oddające niezwykły klinat tej bajkowej wyprawy w krainę snu.

Ilustracje do tej książki doczekały się już prestiżowych nagród: zostały wpisane na Międzynarodową Listę H.Ch. Andersena przez Polską Sekcję IBBY, otrzymały medal na międzynarodowym Biennale Ilustracji w Bratysławie w 2001 r. Książka zaś została wyróżniona przez PTWK w konkursie „Najpiękniejsze Książki Roku 2001”.

źródło opisu: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,sen-ktory-odszedl

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,sen-ktory-odszedl

nowika | 2016-05-07
marcepan | 2016-03-06