Miasto w ruchu. Przewodnik po dobrych praktykach w organizowaniu transportu miejskiego

Wydawnictwo: Instytut Spraw Obywatelskich
978-83-926007-0-1
Ventlan

"Miasto w ruchu" opisuje, jak metropolie i miasteczka w Europie i na świecie godzą potrzeby transportowe swoich mieszkańców z zapewnieniem im wysokiej jakości życia bez spalin i hałasu. Omawia najnowsze tendencje w urbanistyce, a także w polityce Unii Europejskiej wobec miast. Bezlitośnie rozprawia się z mitem, że odpowiedzią na korki jest więcej dróg dla samochodów. Pokazuje promenadę pieszą, stworzoną w miejsce autostrady w Seulu, wysmakowane, francuskie tramwaje, system myta śródmiejskiego w Londynie. Szerzej omawia dwa szczególnie sprawne systemy komunikacyjne - Bazylei i Karlsruhe.

To książka napisana, aby zainspirować i dodać odwagi wszystkim, którzy chcą zmieniać oblicze polskich miast.

źródło opisu: Instytut Spraw Obywatelskich, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie