Winter's Passage

Wydawnictwo: Harlequin Teen
angielski
Noelle

WINTER'S PASSAGE,a free novella in the Iron Fey series will be available for download June 1st. It takes place between THE IRON KING and THE IRON DAUGHTER and follows Meghan and Ash on their perilous journey deep into the heart of Winter. Check out EnterTheFaeryWorld.com for more details.

Winter's Passage is now available!

źródło opisu: http://www.juliekagawa.com/books.html

źródło okładki: http://www.juliekagawa.com/books.html

Aithusa22 | 2014-12-16

Świetna krótka opowieść o tym, jak Książę Ash przychodzi do Meghan. Musi ona iść z nim do Tir Na Nog, aby wypełnić swoją część umowy. Przez całą drogę podąża za nimi pewna starożytna bestia, którą muszą pokonać.
Dużo miłości oraz poświęcenia dla drugiej osoby. Stanowi to ciekawy dodatek, zwłaszcza, że bohaterów pokochałam od początku i chcę więcej książek o nich :D

młoda_pisarka | 2014-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Cudowne, magiczne, niestety krótkie opowiadanie o wędrowce Meghan i Asha do Tir Na Nog, które przypomniało mi dlaczego zakochałam się w twórczości tej autorki. Zdecydowanie warta polecenia lektura na godzinkę.

patusia_dorota | 2014-08-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 lipca 2014

Umowa to umowa

Coraz częściej spotykam się z dodatkami, która autorzy dodają do swoim serii, by jeszcze dokładniej przybliżyć czytelnikowi świat powieści. Tym razem chciałam przybliżyć Wam dodatkowe rozdziały powieści "Winter's passage" opowiadające o tym, co działo się pomiędzy tomem pierwszym, a drugim Żelaznego Dworu autorstwa Julie Kagawej.

Wszystko ma miejsce zaraz po zakończeniu tomu pierwszego. Meghan obiecała Ashowi, Zimowemu Księciu, że wraz z nim uda się do Tir Na Nog, gdzie Królowa Mab chcę mieć ją bliżej siebie. Zimowy Pałac nie jest bezpiecznym miejscem dla Letniej dziewczyny, a tym bardziej mieszańca, jednak umowa została zawarta, a w Nigdynigdy umowy nie mogą zostać złamane.

Kiedy pierwszy raz zapoznałam się z cyklem autorki, a właściwie dwoma tomami, które zostały wydane w Polsce nie przeczytałam tej historii. Teraz jednak postanowiłam przeczytać wszystkie części wraz z wszelkimi dodatkami, by zakończyć tę historię i poznać dalsze losy bohaterów. Zimowe...

Niko | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

Nigdy nie składaj obietnic magicznym istotom. One zawsze przyjdą odebrać swój dług.
Teraz Meghan Chase musi dotrzymać umowy, którą zawarła z Ashem, księciem Zimowego Dworu i wyruszyć w niebezpieczną podróż w głąb terytorium wroga. Podczas niełatwej podróży na drodze dziewczyny pojawi się nowy wróg, a całej sytuacji nie będzie ułatwiać głupie serce.

Winter's passage (z angielskiego tłumacząc 'zimowe przejście') jest pierwszą nowelą w serii Żelaznego Dworu łączącą tom pierwszy, czyli Żelaznego Króla z tomem drugim - Żelazną Córką. Książka rozpoczyna się w momencie zakończenia pierwszego tomu i zapełnia małą lukę w podróży Meghan do Mrocznego Dworu, tak jak przysięgła to w umowie z księciem Ashem. Kolejny raz spotykamy się ze znanymi już nam postaciami z których główne role w tym opowiadaniu będą odgrywać Meghan i Ash. Fani tej pary, którzy mogli czuć niedosyt ze wspólnych scen tej dwójki w poprzedniej części teraz powinni być szczęśliwi, gdyż mamy tutaj całe 50 stron na których są...

Tirindeth | 2012-04-29

Stanowczo za krótkie, ale piękne. No i jest Ash, dużo Asha *_*

Sophie | 2012-06-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-booki, 2012
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Krótka historia, ale cudowna. Wzbudziła we mnie wiele uczuć, jak książka. Strach, niepokój, oczarowanie... Chociaż zakończenie z Łowcą mi się nie spodobało, to całość... Aż trudno uwierzyć, że tyle da się wcisnąć do tak krótkiego opowiadania! No i Ash. *.* Jak tu go nie kochać? 8D

Carnival | 2015-12-31
Na półkach: Mam, Emocje na maxa, Przeczytane
Przeczytana: 31 grudnia 2015

Wszystko ładnie się układa, ale nawet jak na nowelkę jest trochę za mało treściwa - spokojnie mogłoby jej zabraknąć.

dhampirka19 | 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Nie mam pojęcia, dlaczego odczuwam w Nigdynigdy taki... pesymizm. Jak Meghan zdoła się odnaleźć w tej niebezpiecznej krainie? Przecież jest tylko człowiekiem, a ludzka istota przecież jest utkana z emocji, które w tym świecie są największą zgubą...

Ilka | 2013-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po prostu nudne. Wiadomno, króciutka książeczka, ale mimo wszystko. Cały czas czekałam aby wydarzyło się coś ciekawego, ale potem okazywało się, że wszystkie wydarzenia były bez znaczenia. Meghan mnie trochę irytowała, w tym swoim uwielbieniu dla Asha. A Ash, pomimo że zdobył moją sympatię w pierwszej części, czasami zachowywał się jak burak.
Właściwie, nie wiem czy czytanie tego nie jest stratą czasu. W kolejnej części ważniejsze części są wręcz cytowane. Więc po co czytać dwa razy to samo? W dodatku nudne?

Dzika_Róża | 2014-10-12

byłam zła na asha za unikanie jej na swoim dworze