Religie świata w dialogu

Tłumaczenie: Adam Wąs
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wyobraźnia Dialogu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Św. Wojciech
Die Weltreligionen und wie sie sich gegenseitig sehen
religia
Katarzyna

Jak islam ocenia chrześcijaństwo? Czy między buddyzmem a judaizmem zachodzą jakieś podobieństwa? Ile hinduscy uczeni wiedzą o Biblii? I jak każda z religii patrzy na pozostałe? Gdzie spotykają się w wierze, a gdzie są nie do pogodzenia? Książka ta pokazuje, jak postrzega się wzajemnie i jak ocenia pięć wielkich religii świata: judaizm, chrześcijaństwo różnych wyznań, islam, hinduizm i buddyzm. Uczy, jak rozwijać wzajemne relacje, które instytucje i organizacje angażują się w dialog międzyreligijny i jak wygląda współpraca między religiami w różnych krajach i na różnych kontynentach.

Seria "Wyobraźnia Dialogu" jest odpowiedzią na widoczną w naszym stuleciu potrzebę rozwoju sztuki myślenia dialogicznego, cierpliwego i odważnego tworzenia kultury dialogu na miarę problemów trzeciego tysiąclecia. Wyrosła z przekonania, że każda religia i kultura jest inspiracją do zastanowienia nad tajemnicą świata, a w szczególności nad różnorodnością dróg i doświadczeń człowieka. Dialog zaczyna się bowiem od akceptacji i szacunku wobec drugiego, od zrozumienia, że inność" nie jest zagrożeniem, powodem do nieufności i podziału. Wyobraźnia dialogu pomaga uszanować godność każdego człowieka w tajemnicy ikonicznego podobieństwa do Stwórcy - Boga, który był - dzięki Bogu! - od zawsze Bogiem wszystkich ludzi.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/religie-swiata-w-dialogu/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/religie-swiata-w-dialogu/