Kleines Lexikon Islam. Christen begegnen Muslimen
83-85762-59-0
słownik, islam, symbolika
religia
Anna

Chcemy Czytelnikom i Czytelniczkom dodać odwagi do podjęcia dialogu z muzułmanami, szukania kontaktów, gdzie tylko to możliwe. Chodzi o spotkanie z sobą, a nie przeciw sobie czy obok siebie. Tylko tak możemy ukształtować naszą przyszłość. Niniejszy mały słownik islamu chciałby być przewodnikiem w podróży do obcego świata islamu. Jeśli u kresu tej podróży wiara muzułmańska stanie się nam mniej obca, przyświecający nam zamysł będzie spełniony? ? napisali Monika i Udo Tworuschkowie we wstępie do niemieckiego wydania Słownika.

W Słowniku zastosowano uproszczoną transkrypcję wyrazów i nazw arabskich, zgodną z zasadami przyjętymi przez polską arabistykę.

źródło opisu: nota wydawcy

petervader | 2015-08-20