Liczę na twoją pomoc...

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Praying at the motel Sweetwater
978-83-7470-068-9
Bóg, alkoholizm, pomoc

"Cześć, Boże, to ja, Sara Jane Otis. Ostatnio nie widziałeś mnie w kościele, ale to dlatego, że mama z ciebie zrezygnowała. Mówi, że nikt ni odpowie na nasze modlitwy, więc po co się trudzić? Proszę, nie bądź na nią zły... Ciągle wierzę, że nam pomożesz... Proszę, niech mój tata nie wróci dzisiaj do domu pijany. Wiem, że zawsze proszę cię o to samo, ale kiedy ostatni raz byłyśmy w kościele, pan Tucker obwieścił, że ujrzał światło i przestał pić."

Magdalena | 2013-08-16
Przeczytana: 15 września 2012

"Liczę na twoją pomoc" to książka, która porusza problem alkoholizmu oraz ukazuje jaki wpływ ma to uzależnienie nie tylko na los uzależnionego, ale całej jego rodziny.

Początek tej pozycji jest bardzo obiecujący. Sara Jane Otis, dziewczynka, z której perspektywy poznajemy całą historię, napisała list do Pana Boga. Nie wie, gdzie ma szukać pomocy. Jej ojciec jest alkoholikiem. Gdy się napije, jest agresywny. Sara przeżywa jednak nie tylko chorobę ojca i jej skutki, ale również rozstanie rodziców. To małe dziecko nie wie jak ma sobie z tym poradzić. Mimo, że ma kochającą matkę, młodszą siostrę i babcię, szuka pomocy. Nie ma pomysłów, kto może podać jej rodzinie dłoń tu, na ziemi, więc pisze do Boga. To jej ostatnia deska ratunku.

Podobało mi się to, że książka została napisana z perspektywy dziecka. Dziecka, które pragnie, by stał się cud, by jego rodzina na nowo stała się jednością, które w gruncie rzeczy kocha swoich rodziców, choć widzi, że jedno z nich nie postępuje dobrze....

Liwia | 2010-06-13
Na półkach: Ulubione. !, Przeczytane

Piękna książka.! Po prostu świetna. W książce poruszone są naprawdę ważne tematy. Alkoholizm, przemoc, groźby. Matka z córkami musiała uciekać przed własnym mężem, który po wypiciu stawał się agresywny. Alkoholik nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. On widzi tylko błędy innych, a swoich nie zauważa. Myśli, że jest najmądrzejszy, i może robić co mu się podoba, nawet, jeśli coś mu będzie nie odpowiadało, zabić człowiek. Niestety, ale alkohol na działa. więc nie dziwie się, że matka Sary Jane uciekła od swojego męża. Tyle razy ją katował i jeszcze uderzył swoje dziecko. W takiej sytuacji postąpiłabym tak samo jak mama Sary Jane. Ta książka bardzo różniła się od innych młodzieżówek. Była strasznie wciągająca. Straasznie mi się podobała. Naprawdę warta przeczytania. Polecam .!

Scratched | 2011-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2011

Książka porusza temat bardzo nieprzyjemny. Nikt z nas nie chciałby, aby jego rodzice musieli się rozstać. Jednak w wielu rodzinach to nieuniknione, rodzinach takich jak Sary Jane Otis. Bardzo życiowa i warta przeczytania książka, napisana prostym językiem.

Weronika | 2011-07-01

lubię takie ksiązki!

Maryszka Chod | 2012-01-12

Kupiona w czasie wakacji na zabicie czasu. Owszem, czas ten zabiła, ale nie zachwyciła mnie szczególnie. Przynajmniej teraz mam takie odczucia, może kiedy skończyłam ją czytać - posiadałam inne zdanie?
W każdym razie, lekka książka (gdy innych nie ma) na pochmurne dni - jak najbardziej.

Klaudia | 2011-04-28

Ubóstwiam książki takie jak ta, które opowiadają o ludzkich dramatach. Mogłabym wiele o niej powiedzieć, ale najważniejsze wg mnie jest to, że zdecydowanie trzyma w napięciu/wciąga. Przeczytałam ją całą bez żadnej przerwy, bo wciąż bałam się o los tych trzech kobiet.

Anna | 2015-03-28
Przeczytana: 04 maja 2014

Czytałam na majówce i bardzo mi się podobała.

Cathy04 | 2016-03-26
Anka27 | 2015-12-16