Opowieści biblijne dziadzia Józefa

Wydawnictwo: Dreams
978-83-930941-0-3
serdelek

Dziadzio Józef żył naprawdę.
Mieszkał w domaradzkiej wsi Poręby, w drewnianym domku pokrytym starą ceglaną dachówką. To właśnie tu, z dala od miejskiego zgiełku, schodziły się nie tylko jego wnuki, ale całe gromady dzieciaków, by posłuchać ciepłych biblijnych opowieści. Książka zawiera opowiadania: Synowie Jakuba, Stworzenie świata, Siła Samsona.

źródło opisu: www.dreamswydawnictwo.pl

źródło okładki: www.dreamswydawnictwo.pl

AnnaSikorska | 2017-04-13

„Granice naszego języka są granicami naszego świata” – przekonuje nas jeden z popularnych filozofów XX wieku. Od zasobów naszego osobistego słownika zależą umiejętności tworzenia kodów językowych – przekonuje jego francuski „kolega”, a polski badacz zaznaczał, że znajomość kontekstu kulturowego jest niezbędna do zrozumienia komunikatu. Ubiegły wiek stał się czasem, kiedy rozumienie tekstu, tworzenie osobistych światów stało się ważnym elementem badań nad językiem oraz refleksji nad badaniami naukowymi. Świadomość znaczenia języka sięga jednak znacznie dalej. Już starożytni rozumieli wagę słów. Nie tylko greccy filozofowie rozmyślali nad sposobami komunikowania się. Wielowiekowy dorobek przekonuje nas, że umiejętność rozpoznawania znaków językowych, odczytywania ich prawdziwego znaczenia często wiąże się z koniecznością zgłębiania tajników kultury, poznawania ich składników, a jednym z najważniejszych jest język. Do dwóch najważniejszych źródeł kształtujących nasz język należy...

Magdalena | 2017-03-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dzisiaj mam dla Was coś dla najmłodszych czytelników, do takich bowiem są adresowane "Opowieści biblijne dziadzia Józefa t.1" Lidii Miś od Wydawnictwo Dreams.

Czy zastanawialiście się kiedyś jak w prosty i przystępny sposób przekazać maluchowi informacje ze Starego Testamentu? Jak zrobić to w taki sposób, aby rozbudzić ciekawość dziecka, a nie zniechęcić go dość trudną tematyką i niekiedy wydawałoby się wręcz nudną. Jak dla mnie ta książka jest idealna odpowiedzią na te pytania.

Lidzia i Kasia to dwie dziewczynki, których dziadek pięknie opowiada biblijne historie. Stworzenie świata, czy historia Adama i Ewy opowiedziane jego słowami są niezwykle piękne i bardzo przekonujące. Te biblijne przypowieści zyskują wiele uroku dzięki płynnemu i prostemu językowi, który idealnie trafia do najmłodszych. Moim zdaniem to niezwykła sztuka tak opowiadać historie, aby przekazać ważne informacje zachowując przy tym lekkość i wzbudzając zaciekawienie.

Kolejny plus tej książki to cudowne...

Teresa | 2015-10-06
Przeczytana: 07 czerwca 2014