Piękna Pani

Dreams
2019-09-19
2019-09-19
objawienie chrześcijaństwo

Książeczka kolorowa, wręcz piękna, a porusza tak trudne tematy. Książeczki religijne nie każdy lubi. My akurat lubimy, a ta szczególnie mi się spodobała. Uważam, że moja młodsza dwójka dzieci (3 i 7 lat) choć słuchali w skupieniu jak im czytałam tę książeczkę, to wszystkiego nie rozumieli. Syn kilkukrotnie przerywał mi czytanie i dopytywał: a co to orędzie?, a kto to mer?, a czemu ta Pani pokazała im się najpierw jako taka ogromna kula jasna- jakby nie mogła od razu pokazać się jako zwykła kobieta?! Sami rozumiecie, że dzieci do jakby nam się wydawało, prostych spraw podchodzą po swojemu ;) Jednak książeczka po pierwsze opisuje dzieciom prawdziwe wydarzenia. Po drugie ta książeczka ma przybliżyć Młodemu Czytelnikowi o co chodziło z tym orędziem, które to Maryja przekazała Melanii i Maksyminowi. A to ma spowodować, że dzieci lepiej poznają zarówno tę historię, jak i dzięki niej dzieci przybliżą się do Matki Bożej.

Co Matka Boża chciała osiągnąć tym ukazaniem się tej dwójce biednych dzieci? Na pewno to, że w tym czasie lud francuski oddalał się od Kościoła i od Boga. Matka Boska chcąc ochronić ludzi, ukazała się pastuszkom i oni mieli przekazać ludziom, że muszą się nawrócić, żeby nie dosięgła ich kara Boża. Mieli się opamiętać i otrząsnąć! Oczywiście po zbadaniu całej sprawy przez biskupów, księży itd, po 5 latach uznano, że to objawienie się Matki Bożej było prawdziwe i nikt nie może tego faktu podważać. A w miejscu gdzie ona objawiła się dzieciom wybudowano kapliczkę a dziś jest tam Sanktuarium.

Jeśli szukacie jakiejś pomocy w wytłumaczeniu dziecku co to objawienie? lub jak ono wygląda, to ta książeczka na pewno Wam w tym pomoże.

Objawienie w La Salette

1846 rok, wzgórze La Salette we Francji, 19 wrzesień, dwójka dzieci, pastuszków pasąca stada krów, chłopiec Maksymin i dziewczynka Melania dostąpują wielkiego zaszczytu albowiem objawia im się Najświętsza Maryja Panna. Ukazuje im się otulona jasnym światłem, pełna różnokolorowych kwiatów i z krzyżem na piersiach. Przekazuje im orędzie dla ludzi, tajemnicę dla każdego z ich dwójki inną, których treść do dziś nie została podana do wiadomości publicznej. W miejscu, w którym objawiła się Matka Boża pojawiło się cudowne źródełko, które, jak i całe to miejsce, słynie z wielu cudów dokonywanych za wstawiennictwem Maryi.

Piękna Pani to przepięknie wydana, przepięknie zilustrowana i przepięknie opowiedziana historia jednego z objawień maryjnych. Przyznam, że akurat o tym nigdy nie słyszałam i cieszę się, że miałam okazję poznać historię tego objawienia i to przy pomocy lektury tak pięknie wydanej, pięknie opowiedzianej książki pani Lidii Miś.

To wydanie zasługuje na chwilę uwagi w mojej recenzji, zachwyca okładką, która od pierwszego wejrzenia przykuwa wzrok i tak powinno być, bo możemy poczuć się tak jak Melania i Maksymin, gdy widzieli Piękną Panią, zachwyca prześlicznymi, pełnymi ciepła i barw ilustracjami pani Justyny Skoczylas, jak i wciąga w opowiadaną przez panią Lidię historię, sprawnie i z uczuciem, tak, że miałam łzy w oczach w niektórych momentach.

Piękna Pani to cudowna książeczka poświęcona objawieniu maryjnemu we Francji, pozwala dowiedzieć się o kolejnym objawieniu, pozwala poznać nam bliżej Matkę Bożą i jej orędzie dla nas, dla ludzi na całym świecie, poznać i pokochać ją jeszcze mocniej, pokochać i poświęcić, oddać, ofiarować Najświętszej Panience nasze modlitwy, troski, zmartwienia. Zaufać jej całym sercem, przemienić swoje dusze, odmienić swoje życie. Warto poznać historię tego objawienia w La Salette i historię spotkania Maryi z Melanią i Maksyminem. Polecam z całego serducha !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję bardzo wydawnictwu Dreams.

Objawienie w La Salette

Kilka lat temu byłam na pielgrzymce we Francji. Naszym celem była położona wysoko w Alpach wioska La Salette. 📖☕🌷
19 września 1846 roku miało tam miejsce Objawienie: dwojgu biednym pastuszkom ukazała się Matka Boża.
15 - letnia Melania Calvat i 11 - letni Maksymin Giraud wybrali się jak codzień w wysokie góry i tam nieoczekiwanie zobaczyli świetlistą postać, płaczącą Piękną Panią. I taki właśnie tytuł nosi niezwykle ciekawa książka Lidii Miś, wydana nakładem Wydawnictwa Dreams. ❤️
Mały czytelnik poznaje w niej Melanię i Maksymina i wędruje z nimi w góry, aby wypasać zwierzęta. Tam wraz z bohaterami przeżywa spotkanie z tajemniczą postacią, która rozmawia z dziećmi i przekazuje im swoje orędzie.🌷
Dlaczego dwoje biednych i niewykształconych pastuszków zostało wybranych przez Matkę Bożą? Jak ich bliscy i znajomi przyjęli to wydarzenie? Czy wszyscy uwierzyli dzieciom? Jak potoczyły się ich dalsze losy? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w książeczce. 🍓🍒
Lidia Miś snuje swą opowieść w bardzo ciekawy i co ważne przystępny dla małych czytelników sposób. Piękne ilustracje pomogą dzieciom wyobrazić sobie czytane treści i rozbudzić ich ciekawość. Zaletą jest także duża czcionka i twarda okładka.
Warto zapoznać dzieci z tym niezwykłym wydarzeniem i podarować im tę świetną książkę. To piękna i wzruszającą historia, która na zawsze pozostanie w pamięci i sercach czytelników.
Serdecznie polecam 💙😘.

"Piękna Pani" to opowieść o objawieniu Matki Bożej dwóm pastuszkom. Opowieść spisana językiem przystępnym dla małego odbiorcy.

Melania i Maksymin bawią się wspólnie, pilnując na alpejskich wzgórzach powierzonej im zwierzyny. W pewnym momencie staje przed nimi postać, która przekazuje im ważne przesłanie, prosząc: " ogłoście to całemu mojemu ludowi".
Dzieci opowiadają o tym dorosłym, co nie każdemu jednak się podoba.

Wielu nie wierzy w objawienie, inni starają się za wszelką cenę zapobiec temu, by zostało obwieszczone mieszkańcom La Salette. Książka jest opisem tego, jak wyglądało nie tylko spotkanie z Matką Bożą, ale również zmagań małych bohaterów. Pięknie pokazano również dalsze losy dzieci.

Szczerze mówiąc nie potrafiłabym opowiedzieć dzieciom o objawieniach maryjnych, tak jak zrobiła to Lidia Miś. Choć nie jest to lektura łatwa, dzieci w wieku wczesnoszkolnym są w stanie ją zrozumieć i przyswoić (mój 6 letni Jaś o wiele rzeczy dopytywał, ale rozumiał sens całości). Dzieci starsze, które czytają już samodzielnie, z pewnością zrozumieją i przyswoją tę książkę bez trudności.

Prosty język, piękne ilustracje i fabuła nawiązująca do autentycznych wydarzeń z 19 września 1846 r. w La Salette. Mnie samą ta książka poruszyła i ubogaciła. Polecam dla dzieci starszych i rodziców w każdym wieku.

Dzieci opowiadają o...

feminadomi.blogspot.com
Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej, modlitwy szczególnie związanej z Maryją, Matką Bożą. Korzystając z tego szczególnego miesiąca chciałabym polecić Waszej uwadze pięknie wydaną przez Wydawnictwo Dreams książkę o objawieniu Maryi dwójce pastuszków, Melanii i Maksyminowi. Objawienie miało miejsce w małej alpejskiej wiosce La Salete we Francji 19 września 1846 roku. 15 - letnia Melania oraz jej kolega 11 - letni Maksymin wypasali krowy gdy nagle ujrzeli ogromną jasność, z której wyłoniła się postać płaczącej kobiety, którą nazywali później Piękną Panią...

Książka Lidii Miś koncentruje się na wydarzeniach z La Salete, opisuje ich przebieg, orędzie oraz prośbę Matki Bożej. W przystępnych słowach, malowniczo, ale prostymi słowami przekazuje czytelnikom historię objawienia, o którym ja, szczerze mówiąc, czytałam chyba po raz pierwszy. Autorka nie zasypuje młodego czytelnika trudnymi słowami, lektura jest przystosowana dla dzieci, które dodatkowo mogą sycić wzrok ładnymi ilustracjami.

To na co muszę zwrócić Waszą uwagę to wydanie książki. Wymiary, twarda okładka, cudowny w dotyku śliski papier, estetyczne ilustracje, większe litery - to wszystko sprawia, że książka będzie wspaniałym prezentem dla młodych czytelników.
Będąc osobą wierzącą przekazuję swoją wiarę córce. Staram się, aby Bóg, Anioły, Matka Boża były dla niej postaciami bliskimi, nie wyimaginowanymi, nierealnymi bytami, do których wznosimy modły, ale bliskimi, do których można zwrócić się w trudnych sprawach. "Piękna Pani" ucieleśnia i uczłowiecza Matkę Bożą. To jest ważne, ale jest tu też ważny inny aspekt. Ta książka pokazuje także siłę oraz prawdę jaką mają w sobie dzieci.

feminadomi.blogspot.com

Moja radość nie ma końca, cieszę się niezmiernie, że powstają takie książki jak Piękna Pani. Mądre, pełne ciepła i miłości, i obfitujące w nauki z nich płynące. Ta książka powinna być obowiązkową lekturą dla dzieci w szkole podstawowej, a najlepiej dla maluchów w tym roku, w którym przystępują do I Komunii Świętej.
W małej alpejskiej miejscowości La Salette dwójka dzieci zobaczyła na zboczu gór oślepiający blask i jasność, z której wyłoniła się postać Matki Przenajświętszej. Piękna Pani – bo tak dzieci nazwały nieznajomą - przekazała każdemu z nich z osobna tajemnice oraz skierowała orędzie do narodu. Bardzo chciałaby, aby ludzie czcili i szanowali dzień święty, czyli niedzielę, oraz powstrzymywali się od pracy w tym dniu. Ale ludzie nie szanują nie tylko siebie wzajemnie, ale również są daleko od Boga. Nie potrafią się powstrzymać chociaż jeden dzień w tygodniu od pracy i uszanować tego dnia. Z tego powodu Matka Boska bardzo cierpi i wylewa morze łez, a także obawia się kary ze strony swojego syna. Już dłużej nie będzie w stanie go powstrzymywać przed ukaraniem ludzkości za popełnianie grzechy. Jeżeli ludzie się nie nawrócą, ręką sprawiedliwości Pana ich dosięgnie …
Pomimo, że Piękna Pani to lektura zwłaszcza dla dzieci, to ja naprawdę miło spędziłam przy niej czas. Poczułam się błogo i spokojnie, otaczała mnie aura tajemniczości. Udzielał mi się klimat spotkania z Matką Boską. Odczuwałam Jej obecność przy mnie. Tego nie da się opisać i opowiedzieć, to trzeba samemu poczuć. Od razu poczułam dobre intencje Pięknej Pani i chciałabym, aby każdy zrozumiał Jej orędzie i wziął je do swojego serca. Gdyby każdy z nas postępował zgodnie z życzeniem Pani, świat byłby lepszy, ludzie byliby dla siebie milsi i traktowaliby się z należytym szacunkiem. Na świecie nie byłoby tyle zła i nieprawości, panowałaby miłość i pokój. Tak niewiele wysiłku to wymaga od ludzi, a może uczynić tyle dobra. Może być tak pięknie. Wystarczy mieć świadomość, że to wszystko zależy tylko od nas, tylko nasze prawe zachowanie może nas uchronić od kary Pana.
Pani przed dziećmi postawiała ważne zadanie. Na koniec spotkania przekazała im orędzie do narodu:
„A więc, moje dzieci, ogłoście to całemu mojemu ludowi”.
Warto sięgnąć po tę urzekająca i pełną mądrości życiowych książeczkę. Tak wiele można się nauczyć z tej małej lektury i przekazywać następnym pokoleniom.
A dodatkowa jest pięknie ilustrowana i wydana, swoim wyglądem przyciągnie każdego, nawet tych, którzy czytać nie lubią lub też nie mają na to czasu. Zapewniam, małą chwilkę na tę piękną lekturę każdy jest w stanie wygospodarować. To będzie czas dla Was. Tylko dla Was.
Tej książeczki nie trzeba polecać, ona sama w sobie jest wielką i cenną wartością. Zapewniam, że poruszy każde serce, ona na zawsze pozostanie w nas. Jej nie można zapomnieć, gdyż codzienne postępowanie według wskazówek Pięknej Pani będzie cały czas o niej przypominać.

W małej alpejskiej miejscowości La Salette dwójka dzieci...

• Przeczytane 2019

Dodaj cytat z książki Piękna Pani