To ja, Karol. Nie poznajesz mnie?!

Wydawnictwo: Agora SA
978-83-268-0468-7
biografie, wspomnienia
religia
Jusia

To ja, Karol! Nie poznajesz mnie!? Anegdoty o Janie Pawle II ciągle odnajdywane" - to przygotowany przez Grzegorza Polaka, zilustrowany przez Marcina Wichę wydany przez Agorę zbiór króciutkich, zabawnych opowieści o Karolu Wojtyle. Jan Paweł II czasem schodził z piedestału. I dawał się poznać od swej zwyczajnej, ludzkiej strony. Miał słabostki, miewał nawet wpadki. Bywał serdeczny, ale i...

Jan Paweł II czasem schodził z piedestału. I dawał się poznać od swej zwyczajnej, ludzkiej strony. Miał słabostki, miewał nawet wpadki. Bywał serdeczny, ale i zagniewany. Dowcipny albo uszczypliwy. Wylewny, a czasem tajemniczy. Miał swoje ulubione miejsca, przedmioty i smaki. Nie tylko kremówki.

A przede wszystkim był otwarty - na wszystkich: sławnych, dostojnych i cichych, zwyczajnych. Dzięki temu tysiące ludzi mają wspomnienia, nieraz bardzo osobiste, ze spotkań z Karolem Wojtyłą. I pielęgnują w pamięci swoje opowiastki o: Lolku, ks. Karolu, Wujciu, biskupie, kardynale, papieżu. Opowiastki nieoficjalne, prywatne, a przede wszystkim wywołujące uśmiech.

Grzegorz Polak, na co dzień dziennikarz Religia..TV, od święta niestrudzony poszukiwacz anegdot o Janie Pawle II, sięgnął głęboko do wspomnień ludzi, którzy otarli się o Papieża i skomponował z nich książkę przepełnioną ciepłem, humorem, inteligentnym dowcipem.

Niezwyczajny zbiorek 138 historyjek, w których Ojciec Święty jest uśmiechnięty, okrasił dowcipnymi komentarzami rysunkowymi Marcin Wicha, znany m.in. z łamów "Tygodnika Powszechnego".

źródło opisu: Wydawnictwo Agora, 2011

źródło okładki: www.merlin.pl

agataa | 2014-12-29
Przeczytana: 19 grudnia 2014

Przeczytałam w tym samym czasie co "To ja Papież Franciszek. Anegdoty o Ojcu Świętym" i o ile tamta pozycja mnie nie zachwyciła,tak zbiór anegdot o papieżu Janie Pawle II uważam za wart polecenia. I nie wiem,czy wynika to z wielkiego sentymentu do Papieża Polaka,czy też z faktu,że jego życie rzeczywiście było bardzo interesujące i pełne przygód- ale moim zdaniem ta mała książeczka zawiera w sobie cały wachlarz emocji- od wzruszeń,po radość i zaskoczenie. Przedstawia Papieża w takim świetle,w jakim chyba każdy z nas chciałby go zobaczyć- trochę jako żartownisia,zawadiakę,ale i osobę bardzo ciepłą,przyjazną i troskliwą.

Amiel | 2012-09-15
KamilaWeronikaAnna | 2012-06-11