Etyka lekarska

Okładka książki Etyka lekarska
Stanisław Olejnik Wydawnictwo: Unia filozofia, etyka
151 str. 2 godz. 31 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Wydawnictwo:
Unia
Data wydania:
1995-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1995-01-01
Liczba stron:
151
Czas czytania
2 godz. 31 min.
Język:
polski
ISBN:
83-86250-04-6
Średnia ocen

                3,8 3,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
3,8 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
475
145

Na półkach:

Tytuł i wstęp może sugerować, że w dalszej części książki nastąpi dogłębne opracowanie tematu. Biorąc pod uwagę, że pozycja liczy 150 stron małego formatu jest to raczej niemożliwe. Faktycznie, autor właściwie zarysował tylko większość problemów związanych z pracą lekarza. Nie można jednak posądzić go o niedokładność, tudzież o niekompetencję. Po prostu, w książce zawarł ogólne określenie problemów oraz odpowiedź jaką na nie dają aktualnie obowiązujące akty prawne regulujące pracę pracowników służby zdrowia. A także pokrótce historyczny rozwój praktyk dotyczących niektórych aspektów pracy lekarza.
Bardziej głodnym wiedzy zapewne zabraknie analizy konkretnych spraw i przedstawienia odpowiedniego zachowania w określonych sytuacjach.
Autor omawia najważniejsze punkty pracy lekarza, analizując poszczególne fragmenty kodeksu etyki lekarskiej i Przysięgi lekarskiej. Na poziomie podstawowym temat jest wyczerpany. Dla kogoś niezwiązanego stale z medycyną ta pozycja jest wystarczająca, jeśli ktoś chce zagłębić się w tajniki i poszczególne, konkretne przypadki musi sięgnąć po jakieś obszerniejsze opracowanie.
Dodatkowym plusem jest skonfrontowanie przesłania dokumentów traktujących o etyce lekarskiej z nauczaniem Kościoła Katolickiego. W skrócie: książka podzielona jest na cześć niezaangażowaną religijnie (światopoglądowo), która bazuje na powszechnie uznawanych prawach człowieka, jego godności i wartości oraz na część bazującą na nauczaniu Kościoła, która oczywiście tej pierwszej nie wyklucza, ale ją wspiera i uzupełnia.

Tytuł i wstęp może sugerować, że w dalszej części książki nastąpi dogłębne opracowanie tematu. Biorąc pod uwagę, że pozycja liczy 150 stron małego formatu jest to raczej niemożliwe. Faktycznie, autor właściwie zarysował tylko większość problemów związanych z pracą lekarza. Nie można jednak posądzić go o niedokładność, tudzież o niekompetencję. Po prostu, w książce zawarł...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    5
  • Chcę przeczytać
    1
  • Posiadam
    1
  • 2019
    1
  • 2) Medycyna
    1

Cytaty

Więcej
Stanisław Olejnik Etyka lekarska Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także