Mówisz: pomidor a ja na to: zamknij się!

Wydawnictwo: G+J
978-83-62343-41-6
tszecia

„To jest takie śmieszne, bo trafia w samo sedno. Kahn i Gurwitch pokazują, na czym polega obłęd małżeństwa. Dzięki nim masz ochotę przytulić swoją żonę czy męża z tych samych powodów, dla których masz ochotę ją/go udusić”. Ben Stiller O SEKSIE On mówi: „Ja chcę uprawiać seks codziennie, ale Annabelle chce to robić tylko raz w tygodniu. Tak więc idziemy na kompromis: uprawiamy seks raz w...

Ben Stiller

O SEKSIE

On mówi: „Ja chcę uprawiać seks codziennie, ale Annabelle chce to robić tylko raz w tygodniu. Tak więc idziemy na kompromis: uprawiamy seks raz w tygodniu”.

Ona mówi: „Jeff twierdzi, że rozmowa o pieniądzach przed seksem gasi podniecenie. Ale tak jest tylko wtedy, gdy gadasz o tym, że nie masz forsy. Gdy rozmawiasz przed seksem o pieniądzach, które masz, jest to niezwykle podniecające”.

„Ty mówisz: pomidor, a ja na to: zamknij się!” Annabelle Gurwitch i Jeff Kahn
jest opowieścią bezlitośnie naturalistyczną i niesamowicie śmieszną. Bez
wątpienia książka wzbudzi zarówno wesołość jak i przerażenie w sercach
wszystkich współmałżonków (nie wspominając już o singlach, którzy rozważają przejście w stan małżeński). Powinni ją przeczytać wszyscy, którzy już się zorientowali, że „zakochanie” może zaprowadzić aż tak daleko!

„Mam nadzieję, że nasza książka posłuży jako szczęśliwy przewodnik wielu ludziom wędrującym po krętych, zawiłych, kamienistych zboczach małżeństwa, na których postarają się unikać ścieżek, które my obraliśmy i dzięki temu nie utkną zimą na jakiejś mroźnej górskiej przełęczy. Chodzi o to, że chcemy, byście się śmiali i może nawet czegoś nauczyli dzięki naszemu zupełnemu brakowi mądrości oraz wypaczonej perspektywie. Bo jeśli chodzi o małżeństwo, Annabelle i ja jesteśmy Guru Błędów”. Jeff Kahn

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,5,180,mowisz-pom...(?)

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/196674

Muminka | 2013-10-05
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 03 października 2013

Zabawny podręcznik, obowiązkowa lektura dla małżonków. Na swoim przykładzie autorzy rozprawiają się z wieloma stereotypami dotyczącymi instytucji małżeństwa. W każdym rozdziale dany aspekt zostaje przedstawiony z damskiej i męskiej perspektywy. Dużo odwagi wymagało pisanie o życiu z chorym dzieckiem, ich ukochany synek rodził się z zespołem różnych wad wrodzonych, jak np. brak odbytu, zwyrodniała nerka, rozszczep kręgosłupa. Ich codzienność w pierwszych latach po porodzie to niekończąca się walka o przetrwania związku, no i walka o zdrowie dziecka. Hartu ducha nie można im odmówić, a obserwacje dotyczące różnic między płciami są bardzo trafne ale i pobudzają do śmiechu. Przytaczają też badania nad małżeństwem, wyniki sond i badania satysfakcji w życiu, największe problemy, z którymi prędzej czy później muszą się zmierzyć pary małżeńskie.

exkonsumpcja | 2015-05-21
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 maja 2015

Miałam taką zasadę: Nigdy, przenigdy nie czytać żadnych poradników o związkach i małżeństwach! Niestety ten jeden raz dałam się namówić kumplowi, który powiedział, że ta książka "jest świetna i będziesz miała przy niej ubaw". Nie miałam.

Jeśli szukasz książki, która zniechęci cię do związków, małżeństwa i posiadania dzieci - oto ona. Pełna stękania, niesmacznych porównań, leków na depresję i opisów pierdzenia. Rozumiem, że jesteśmy ludźmi i mamy czasem swoje obrzydliwości, ale autorzy sprowadzili je do granic absurdu.

Jeśli jesteś mężczyzną i jakimś cudem zamierzasz przeczytać tą książkę, to proszę, nie zachowuj się przenigdy tak jak Jeff. Chyba, że chcesz, żeby twoja kobieta widziała w tobie żałosnego prześladowcę/erotomana. A najlepiej po prostu nie czytaj tego - jest tyle lepszych książek.

Jedyną dobrą stroną jest ostatnie kilka rozdziałów, które są bardziej sensowne, a mniej obrzydliwe, ale to niczego nie zmienia. Wracam do swojej zasady "Zero poradników...

Zaczytana | 2015-09-01
Przeczytana: 01 września 2015

Wcale nie jest taka zła ;) o ile się lubi typowych Amerykanów ;)Ja lubię i mi nie przeszkadzała ta ich "amrykańskość" - wręcz przeciwnie: chaos, energiczność, łapanie stu srok za ogon i niefrasobliwość nawet jeśli w gre wchodzi choroba lub inne tragedie życiowe są na swój sposób urocze. Bardzo cenię sobie porównania jakie stosuje głownie Jeff, bo można poznać kilka ciekawych osobistości, a także język i takie "wyluzowanie" w słowie pisanym. Nie zdarza się to często. Czytało się lekko i przyjemnie :)

olasandra | 2014-01-20
Przeczytana: sierpień 2013

opis jednego wydarzenia z perspektywy damskiej i meskiej moze wydawac sie interesujacy...ale w tym wypadku nie jest.dotrwalam do konca tych potwornie nudnych historyjek tylko dlatego ze polecila mi je kolezanka i chciala poznac moja opinie.po opowiedzeniu jej moich odczuc na temat lektury juz nigdy wiecej nie pozyczyla mi zadnej ksiazki.moze to i lepiej...

WonkyMonster | 2013-11-19
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Fabuła trzyma się schematów, jest naciągana, w wielu miejscach wieje nudą. Dodając do tego to, że jej autorzy nie popisali się zbytnim kunsztem pisarskim, zdecydowanie nie polecam lektury tej pisaniny.

Paulina | 2015-09-02
Przeczytana: 13 sierpnia 2015

Annabelle i Jeff ukazują kulisy swego życia, a mianowicie okres ich poznawania się, a także mijania się, docierania się i wzlotach i upadkach.

Lepiej mi się czytało: "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy", ale owa książka jest też ciekawa.

Atutem książki jest to, iż pisana jest oddzielnie z perspektywy Ann, a także z perspektywy Jeffa, co wskazuje na w ogóle inne podejście kobiet i mężczyzn w pewnych kwestiach.

Polecam czytać rozdziałami dla porównania zdań i własnych rozmyśleń :)

Izabela | 2012-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2012

Historia małżeństwa jakich wiele. Miało być zabawnie a wyszło jak zwykle.

Aliter | 2014-01-15
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Bardzo fajna lektura oparta na scenach z życia. Polecam.

Olga | 2016-09-18
aga | 2016-07-30