Spokojnie to tylko... Hiszpania

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szok Kulturowy: przewodnik po różnicach kulturowych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Culture shock! Spain
978-83-01-15202-4
Hiszpania
Katasza

Przewodnik "Spokojnie, to tylko... Hiszpania" przybliża niezwykła krainę Półwyspu Iberyjskiego; kraj pełen kontrastów i wewnętrznych różnic, ukształtowany przez historię, religię i pogodę, stanowiący swoistą mieszankę kultur i społeczności. Pozwala zrozumieć, co oznacza bycie extranjero, dlaczego Hiszpanie żyją "tu i teraz" delektując się każdą chwilą, z czego wynika zamiłowanie do corridy,...

Pozwala zrozumieć, co oznacza bycie extranjero, dlaczego Hiszpanie żyją "tu i teraz" delektując się każdą chwilą, z czego wynika zamiłowanie do corridy, flamenco i fiesty, czy hiszpańska duma i poczucie honoru są orężem prawdziwego macho. Przewodnik zdradza mechanizmy hiszpańskiej biurokracji, jak i działania hiszpańskich kieszonkowców, pozwala wczuć się w rytm codziennego życia i zakochać się w krewkim temperamencie i wyluzowanej filozofii manana mieszkańców półwyspu.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie