Książka o pięknej podróży

Wydawnictwo: Rosner i Wspólnicy
978-83-60336-36-6
podróże,
Anna Maria

Nasycona osobistymi przeżyciami szczegółowa relacja młodego małżeństwa (Danuta - tekst, Danuta i Tomasz - zdjęcia) z pierwszego etapu podróży dookoła świata, podczas której, w ciągu dziewięciu miesięcy, autorzy zwiedzili Litwę, Rosję, Mongolię, Chiny z Tybetem, Nepal, Indie, Tajlandię, Kambodżę, Malezję i Singapur. Barwnie napisana książka niesie duży też ładunek wiedzy i praktycznych informacji dla zarażonych bakcylem włóczęgostwa obieżyświatów.

Anna Maria | 2010-11-30
Przeczytana: październik 2010

Całkiem przyjemna książka. Opowiada o podróży dookoła świata młodego małżeństwa. Napisana przystępnym językiem, czyta się lekko i szybko. Można się z niej wiele dowiedzieć na temat różnych kultur.

Karo | 2013-07-03
Przeczytana: kwiecień 2013

Chcesz po podróżować, a nie masz pieniędzy? Wypożycz "Książkę o pięknej podróży" Danuty Gryki i jej męża Tomasza Gryki. Jest to lekka powieść, pozwalająca na towarzyszenie jej bohaterom w podróży po Irlandii, Litwie, Rosji, Chinach, Tybecie, Indiach, Tajlandii, Kambodży, Malezji. Może język książki nie jest bardzo wyszukany, to mimo wszystko pomaga wprowadzić czytelnika w klimat fantazji i marzeń, świata zapachu i egzotycznych krajobrazów. W sam raz na wakacje spędzone w miejskim parku niedaleko miejsca zamieszkania.

Aga | 2016-05-30
Przeczytana: maj 2016

Książka opisująca pierwszą część podróży dookoła Świata. Opisy, które pozwalają przenieść się w opisywane miejsce- wspaniałe! Bardzo ważną dla mnie częścią, były opisy historii danych miejsc i przyoczenie danych, które pozwalały lepiej rozumieć "dlaczego to jest tak". Kolejny plus za krótkie akapity z tytułem, dzięki temu szybko się czyta. Dużo wartościowych informacji dot. kultury, HC, ludzi itp.

Matacz | 2011-09-20
Przeczytana: 2010 rok

Tytuł powinien brzmieć: "Wspaniała książka o pięknej podróży", bo ta książka naprawdę jest wspaniała! Jest to jedna z moich pierwszych książek tego typu i dzięki niej zakochałem się w literaturze podróżniczej. Świetny styl w jakim Pani Danuta opisuje swoją wyprawę powoduje, że książkę się połyka a nie czyta! Naprawdę polecam! Kawał dobrej lektury!

renatalang | 2012-08-28
Przeczytana: 30 września 2010

Malowana oczami młodych podróżników, opisująca kraje, zwyczaje, pełna zapału i optymizmu. Gorąco polecam!!!

a_neta | 2016-11-11
Mirek Wołoszyn | 2016-08-07