Powiedzieć. Cokolwiek

978-83-08-04582-4
poezja polska
poezja
black_hole

Nie mnie rozstrzygać, czy tomik "Powiedzieć. Cokolwiek" jest argumentem na rzecz Miłoszowej formy bardziej pojemnej, czy wręcz przeciwnie: dowodzi, że forma, którą dotąd się posługiwałem, uległa w gruncie rzeczy naturalnemu wyczerpaniu i redukcji, a w jej miejsce wchodzą inne rodzaje wypowiedzi, mające za cel uwiarygodnić (uprawomocnić) podmiot w jego dolegliwej, bo nieciągłej tożsamości.
Janusz Szuber

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2011