Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
923178 czytelników
6610 dyskusji
128599 wypowiedziPokaż ostatnią
Czytamy w weekend
09-08-2019
Autor: LubimyCzytać

Czy wakacje sprzyjają lekturze? Zdania są podzielone. Mateusz i Kinga zdają się nie mieć problemu ze znalezieniem czasu na czytanie, ale Justyna ma nadzieję, że na urlopie w końcu nadrobi czytelnicze zaległości. A wy, drodzy użytkownicy, weekend spędzicie z książką czy na wakacyjnym szlaku?

liczba postów na stronie: 
książek: 164
Tazio15
09-08-2019 18:33
Teraz czytam Weźmisz czarno kure... Weźmisz czarno kure.... Potem sam nie wiem co wybrać. Mam na oku: Zagadka Kuby Rozpruwacza Zagadka Kuby Rozpruwacza, Uczta dla wron: Cienie śmierci Uczta dla wron: Cienie śmierci lub Zakazane życzenie Zakazane życzenie. Co byście wybrali na pierwszy ogień? Zaczytanego weekendu:-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2826
Jowi
11-08-2019 01:21
Na pierwszy ogień "Uczta dla wron" ;) Zaczytanego również :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1638
Jarosław
09-08-2019 18:36
kończę Problem trzech ciał Problem trzech ciał
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3898
Aksamitt
10-08-2019 01:14
A przede mną nadal ten Problem jest tajemnicą;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 336
Villanelle
09-08-2019 18:43
Letnia noc Letnia noc
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1446
nellik29
09-08-2019 18:52
Właśnie skończyłam Dziecko
Zacznę albo Śpijcie kotki
Albo W imię prawdy
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 927
MikaNeko
09-08-2019 18:53
Dziś końcówka Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek. Choroba Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek. Choroba, więc następna będzie część Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek. Śmierć Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek. Śmierć Oj, będę mieć co ocierać xD
A równolegle papierowe Mars Room Mars Room
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1528
Villiana
09-08-2019 19:03
Skończę Miecz przeznaczenia Miecz przeznaczenia i zacznę Wyspa tajemnic Wyspa tajemnic
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2273
awita
09-08-2019 19:05
Czytam dość lekkie, wakacyjne lektury, powieści obyczajowe, współczesne, literaturę (raczej) kobiecą, czyli dokładnie inaczej niż zwykle.
W mijającym tygodniu skończyłam:
Zupełnie niespodziewane zniknięcie Atticusa Craftsmana Zupełnie niespodziewane zniknięcie Atticusa Craftsmana hiszpańskiej pisarki Mamen Sanchez i była to zwariowana, pełna humoru powieść o młodym, przystojnym angielskim arystokracie i pięknej, czarnowłosej i niebieskookiej (jakżeby inaczej) Hiszpance i o wybuchowym zderzeniu tych dwóch światów, zakończonym dwoma ślubami. Rzecz dzieje się w środowisku literackim, wydawniczym (mała madrycka redakcja zatrudnia pięć kobiet-indywidualistek), jest wątek kryminalny, policyjny pościg i ...tajemnica pochodzenia naszej piękności. Do szybkiego przeczytania i równie szybkiego zapomnienia. Nie można jednak odmówić powieści lekkości stylu, swoistego wdzięku i uroku.
Eleanor Oliphant ma się całkiem dobrze Eleanor Oliphant ma się całkiem dobrze to debiut szkockiej pisarki Gail Honeyman. To również historia lekka, pełna gorzkiego czasem humoru. Kolejna pozycja o młodej kobiecie niedostosowanej społecznie, która (tak jak ludzie z zespołem Aspergera) sztywno trzyma się schematów, rytuałów, nie ma umiejętności wchodzenia w społeczne relacje i jest przeraźliwie samotna. Eleanor jest jednak postacią pełnokrwistą, niesztampową, a na pewno nie papierową. Na naszych oczach przeobraża się, przechodzi metamorfozę, jak brzydkie kaczątko. Z pewnością zapamiętam tę postać dłużej, została ze mną z całą swoją niezdarnością, szczerością, bezkompromisowością, uczuciowością. Z wielką subtelnością pisarka wprowadza do życia bohaterki kogoś - Raymonda, kolegę z pracy, który znalazł sposób na dotarcie do prawdziwej Eleanor. Taki Raymond to skarb (prawie jak książę z bajki, ale trochę inny), którego próżno szukać w realnym świecie. Czyli, oczywiście, jest to znowu bajka ze szczęśliwym zakończeniem, mimo że krąży wokół dramatycznych tematów: samotność, inność, odrzucenie, depresja, alkoholizm, przemoc w rodzinie, podpalenie, morderstwo, stalking, nieudolność działań pomocy społecznej. A satyryczno-ironiczne obserwacje z życia pracowników biurowych w dużym mieście - świetne!
Na krótki wakacyjny wyjazd zabieram:
Wszystkie kwiaty Alice Hart Wszystkie kwiaty Alice Hart amerykańsko-australijskiej młodziutkiej pisarki, Holly Ringland. Książka kusi przepiękną okładką, a każdy rozdział nawiązuje do innego gatunku egzotycznych australijskich kwiatów. To mnie oczywiście urzekło, sama często zbieram dzikie kwiaty. Niestety... po przeczytaniu kilkudziesięciu stron skłaniam się ku opinii, że jest to powieść wtórna i banalna, i że - to wszystko już było...
Ale następna w kolejności
Gdzie się podziałeś, Buzzie Aldrinie? Gdzie się podziałeś, Buzzie Aldrinie? norweskiego pisarza Johana Harstada na pewno nie będzie wtórna i zbyt ckliwa, sentymentalna czy melodramatyczna. Taką mam przynajmniej nadzieję.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 97
anghell
09-08-2019 19:14
W ramach kontynuacji wyzwania Artefaktów na ten rok: Ślepe stado Ślepe stado
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1563
Beata
09-08-2019 19:16
Na ten weekend mam w planach kontynuować serię o Chyłce i Zordonie tom 8 czyli Kontratyp Kontratyp, zabiorę się wreszcie za Puste krzesło Puste krzesło i wiecznie odwlekaneSiostra księżyca Siostra księżyca. Do zestawu parzę kawkę i lecimy;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3586
natanna
09-08-2019 19:16
Skończyłam Lika Likai po raz chyba pierwszy nie wiem co wybrać ....
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
zgłoś błąd zgłoś błąd