Słowa światłości

Okładka książki Słowa światłości Brandon Sanderson
Okładka książki Słowa światłości
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Archiwum Burzowego Światła (tom 2) fantasy, science fiction
Archiwum Burzowego Światła (tom 2)
Words of Radiance
Mag
2014-12-03
2014-12-03
Anna Studniarek-Więch
Archiwum burzowego światła Fantasy Sanderson

Okładka książki Pomruki Burzy Robert Jordan, Brandon Sanderson
Pomruki Burzy Robert Jordan, Bran...
Okładka książki Hyperthief: A Tale of the Cytoverse Janci Patterson, Brandon Sanderson
Hyperthief: A ... Janci Patterson, Br...

Mówili, że lepsza niż pierwsza część. Nie jestem co do tego przekonana. W środku trochę się dłużyła ale ostatnie 200 stron pochłonęłam jednym tchem. Kaladin-Shallan-Adolin <3

Wszystkie gwiazdki tego świata dla Brandeliona Sandortiena❤️ ale ja się sfrajerzyłam zaczynając tę serię dopiero teraz

Cóż to była za podróż... Po ciężkim wejściu w Drodze królów tutaj dostajemy rozszerzenie swiata, rozwinięcie bohaterów jak dla mnie genialne. Dawno nie czytałam tak dobrze rozbudowanej powieści. Shallan mnie zachwyciła tutaj. Kaladin to już w ogóle... pomimo jego wiecznej udręki w końcu odnalazł siebie. Były momenty przydługie, niepotrzebne wg mnie interludia, ale Roshar dzięki temu jest bardziej rzeczywisty. Polecam !!

Pierwszy tom Brandona Sandersona był dla mnie niezwykłym odkryciem, jeżeli chodzi o gatunek fantasy. Słowa światłości to wspaniała kontynuacja historii, która nie zwalnia tempa. Autor ma niesamowity dar opisywania scen walki i przesyconych wartką akcją. Podczas czytania miałam wrażenie, jakbym oglądała film, a poszczególne sceny układały się przed oczami. Być może chwilami Sanderson przeciągał historię zbędnymi opisami, ale domyślam się, że w ten sposób zwalniał tempo wydarzeń. Z drugiej strony dzięki takim zabiegom mogliśmy dokładnie poznać bohaterów, ich myśli, rozterki i plany. Natomiast nikogo nie powinna odstraszyć liczba stron. To na pewno będzie wspaniale spędzony czas. Robię małą przerwę od Rosharu i sięgam po trzeci tom :)

Cudowna historia, po tomie pierwszym miałam wysokie oczekiwania i się nie zawiodłam. Szczerze polecam

Cudowna kontynuacja, świat coraz głębszy, postacie rozwijają się. Fabuła dalej zachwyca!

Nie wiem jak to jest możliwe, ale ta część jest jeszcze lepsza od pierwszego tomu! Dawno nie czytałam tak angażującej historii, która targałaby moimi emocjami niczym arcyburza.

Im dalej tym lepiej. Niektóre sceny czytałam z wypiekami na twarzy. Kocham wątki Kaladina, jego relacje z mostowymi, wątki Dalinara i Adolina. To są dla mnie trzy najlepsze postaci. Mam nadzieję że dalsze tomy utrzymają ten mega wysoki próg.

To jest wielka ksiazka, nie tylko rozmiarowo

Nawet nie dla fanow fantasy, bedzie to wybitna pozycja, mistrzosko uzupelniajaca pierwsze czesc

To jest wielka ksiazka, nie tylko rozmiarowo

9.5/10
Pierwsza przeczytana książka w tym roku i cóż za fenomalny start. Kontynuacja w każdym stopniu lepsza od poprzedniczki. Rozwój bohaterów i świata na absurdalnie wysokim poziomie, zwroty akcji przy których szczęka opada. Sanderson bez wątpienia jest wielki. Ciężko będzie przebić tę pozycję w obecnym roku.

9.5/10

• Brandon Sanderson