Hwang Sok-Yong

Koreański pisarz, jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w koreańskim świecie literackim. Pisarz inny niż wszyscy, stale idący pod prąd, uwikłany w politykę i oddany walce o dobro podzielonej... Koreański pisarz, jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w koreańskim świecie literackim.

Pisarz inny niż wszyscy, stale idący pod prąd, uwikłany w politykę i oddany walce o dobro podzielonej Korei, który większość swoich lat spędził w więzieniu.

Studiował filozofię na Uniwersytecie Dongguk. Aresztowany w 1964 roku, po uwolnieniu pracował w fabryce papierosów i na kilku budowach na terenie Korei. W latach 1966-1969 brał udział w wojnie w Wietnamie, niechętnie walcząc po amerykańskiej stronie, którą winił za atak na walce wyzwoleńczej. W Wietnamie był odpowiedzialny za „oczyszczanie”, niszczenie dowodów masowych mordów cywili i grzebanie zmarłych. Makabryczne doświadczenia wywarły wielki wpływ na jego późniejszą karierę literacką.

Jest najpoważniejszym koreańskim kandydatem do Literackiej Nagrody Nobla. „Chwasty” to dziesięć opowiadań, które dają ogólny obraz stylu i tematyki, która go zajmuje.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl

źródło zdjęcia: http://www.deslivres.com/livre/9782843044991/Shim-Chong,-fille-vendue.html

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Chwasty
Chwasty
Hwang Sok-Yong

6,38 (26 ocen i 1 opinii)
Chwasty
10 opowiadań jednego z najbardziej znanych pisarzy w Korei i na świecie. Hwang Sok-Yong wymieniany jest jako główny kandydat do Literackiej Nagrody Nobla.
czytelników: 104 | opinie: 1 | ocena: 6,38 (26 głosów)
Znajomy świat
Znajomy świat
Hwang Sok-Yong

7 (14 ocen i 3 opinii)
Znajomy świat
Gdy ojciec czternastoletniego Wytrzeszcza zostaje wywieziony do „obozu reedukacji”, chłopak wraz z matką dołączają do tysięcy miejskich wyrzutków żyjących na Wyspie Kwiatów – ogromnym wysypisku śmieci...
czytelników: 82 | opinie: 3 | ocena: 7 (14 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
46
122
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (48)

Cytaty tego autora (7)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Olga Tokarczuk z szansą na drugą nagrodę Bookera

Ogłoszono nominacje do Man Booker International Prize 2019. Na tzw. longliście znalazła się Olga Tokarczuk z powieścią „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. W zeszłym roku pisarka dostała Bookera za książkę „Bieguni”.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd