Antoni Jan Dziatkowiak

Antoni Jan Dziatkowiak (ur. 25 maja 1931 w Rogaczewie Wielkopolskim) - lekarz polski, kardiochirurg. W 1951 zdał maturę w poznańskim Marcinku. W 1957 ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu[1]; w 1962 o... Antoni Jan Dziatkowiak (ur. 25 maja 1931 w Rogaczewie Wielkopolskim) - lekarz polski, kardiochirurg.
W 1951 zdał maturę w poznańskim Marcinku. W 1957 ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu[1]; w 1962 obronił doktorat, w 1967 habilitował się. Pracował w Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu, w latach 1966-1978 w łódzkiej Akademii Medycznej. Od 1979 związany z Akademią Medyczną w Krakowie (następnie Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego), pełnił funkcję kierownika Kliniki Chirurgii Serca i Naczyń[1]. Wchodził w skład władz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jest założycielem Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii COR AEGRUM.
Wsławił się rutynowo przeprowadzanymi operacjami przeszczepienia serca w skali takiej jak w klinice prof. Religi. Współpracował z prof. Janem Mollem[1].
Jest członkiem Rady Patronackiej Fundacji Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci imienia księdza Józefa Tischnera.
W dniu 26 maja 2011 roku po swoich 80-tych urodzinach prof. Dziatkowiak odsłonił tablicę upamiętniającą jego pracę w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie. Tablica znajduje się na parterze Kliniki Chirurgii Serca i Naczyń Szpitala Jana Pawła II, gdzie znajduje się Fundacja COR AEGRUM.

źródło opisu: Wikipedia

źródło zdjęcia: http://www.skladak.jaw.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Serce i skalpel
Serce i skalpel
Antoni Jan Dziatkowiak

7 (1 ocen i 0 opinii)
Serce i skalpel
Na 608 stronach tekstu z 430 zdjęciami autor przedstawia autentyczny opis faktów i zdarzeń, w których osobiście uczestniczył w drugim 50-leciu ub. wieku. W 5 rozdziałach obrazuje wydarzenia i fascyn...
czytelników: 13 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
3
10
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd