Magdalena Kulus

Magda jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Aktualnie również jego doktorantką. Pracę doktorską poświęciła polskim przygodom Ani z Zielonego Wzgórza w stulecie wydania tej... Magda jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Aktualnie również jego doktorantką. Pracę doktorską poświęciła polskim przygodom Ani z Zielonego Wzgórza w stulecie wydania tej książki.

Autorka blogu oraz książki o tym samym tytule Blondyn i Blondyna. Blondyna to Magda, Blondyn to jej nieodłączny od czterech lat przyjaciel – pies Igor. Dostojny golden retriver asystuje Magdzie w codziennych czynnościach, również w dojazdach do Urzędu Miasta w Tychach, gdzie Magda zajmuje się promocją i e-mediami. Pracodawca Magdy z wyrozumiałością podchodzi do wykonywania przez nią obowiązków. Jeśli warunki pogodowe nie sprzyjają wydostaniu się z domu wózkiem elektrycznym – wykonuje wówczas telepracę dla tyskiego magistratu.
– Takie rozwiązanie jest idealne, bo nie zostałam uziemiona w domu, mam kontakt z ludźmi , w pełni biorę udział w pracach naszego wydziału, ale mogę wypełniać swoje obowiązki w miejscu zamieszkania- mówi Magda.

Inicjatorka powstania Stowarzyszenia Osób Chorujących na Rdzeniowy Zanik Mięśni „SMAk Życia”.

Mimo wielu zajęć związanych z pracą i uczelnią – znajduje czas na odwiedzanie tyskich przedszkoli i prezentację umiejętności Igora.

Ciekawym przygód Magdy i Igora – polecamy www.blondyniblondyna.blox.pl – blog nagrodzony przez internautów w konkursie na Blog Roku 2007 w kategorii „ Ja i moje życie”.

źródło opisu: http://www.sprawni-niepelnosprawni.pl/

źródło zdjęcia: http://blondyniblondyna.blox.pl/html

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Blondyn i Blondyna
Blondyn i Blondyna
Magdalena Kulus

7,28 (53 ocen i 28 opinii)
Blondyn i Blondyna
Każdy człowiek ma swoje Himalaje. Czasem wyczynem godnym zdobycia Korony Ziemi staje się samodzielna wyprawa na uczelnię albo do kościoła. Magda Kulus ma zanik mięśni, jeździ na wózku i codziennie zdo...
czytelników: 169 | opinie: 28 | ocena: 7,28 (53 głosy) | inne wydania: 1
Cykor
Cykor
Magdalena Kulus

7,63 (16 ocen i 6 opinii)
Cykor
Cykor nie posłuchał mamy Mrau i wyszedł za ogrodzenie. I natychmiast się zgubił. Znalazł go Fuks, nieco wrzaskliwy psi stróż, i zabrał do nowego domu. Cykora wszyscy tam uwielbiają, nic więc dziwnego,...
czytelników: 31 | opinie: 6 | ocena: 7,63 (16 głosów)
Nie tylko o łajdakach
Nie tylko o łajdakach
Magdalena Kulus

7,46 (74 ocen i 31 opinii)
Nie tylko o łajdakach
„Nie tylko o łajdakach” to powieść o dojrzewaniu, o poszukiwaniach i próbach oswojenia szczęścia. Z pozoru lekka, zmusza do przemyślenia życiowych decyzji i wartości, którymi się kierujemy. Nastka –...
czytelników: 280 | opinie: 31 | ocena: 7,46 (74 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

3
163
301
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (163)

Cytaty tego autora (1)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd