Nancy Etcoff

psycholog, ukończyła Harvard University, doktorat z psychologii otrzymała na Boston University, a pracę naukową kontynuowała później na MIT, robiąc specjalizację z nauk o mózgu i kognitywistyki. Wykła... psycholog, ukończyła Harvard University, doktorat z psychologii otrzymała na Boston University, a pracę naukową kontynuowała później na MIT, robiąc specjalizację z nauk o mózgu i kognitywistyki. Wykłada i prowadzi badania na wydziale Harvard Medical School oraz przy projekcie umysł/mózg/zachowanie Uniwersytetu Harvarda. Kieruje programem dotyczącym estetyki i zachowania zdrowia na Wydziale Psychiatrii Głównego Szpitala w Massachusetts. Przez ponad 15 lat prowadziła badania dotyczące percepcji urody, emocji i mózgu.

Jest autorem książki Przetrwają najpiękniejsi. Wszystko co nauka mówi o ludzkim pięknie (1999) w której autorka dowodzi, że piękno jest głeboko zakorzenione w genach - wyewoluowało w mózgu ogladającego i w ciele ogladanego. Nancy Etcoff czerpiąc szeroko z antropologii, psychologii, biologii i archeologii wskazuje na podobieństwa w reakcjach na ludzkie piękno w różnych kulturach świata. Na podstawie tej książki powstał też jednogodzinny program Discovery Channel. Książka ta ukazała się w dziewięć lat po wydaniu głośnej i kontrowersyjnej pracy amerykańskiej pisarki i feministki Naomi Wolf The Beauty Myth. How Images of Beauty Are Used Against Women (Mit piękna. Jak wizerunki piękności używane są przeciwko kobietom) , w której Wolf argumentowała, że "uroda" stanowi wartość normatywną i jest jedynie konstruktem społecznym.

Nancy Etcoff poślubiła Steven'a Pinker'a w roku 1980 roku i rozwiodła się z nim w roku 1992.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Przetrwają najpiękniejsi
Przetrwają najpiękniejsi
Nancy Etcoff

6,82 (76 ocen i 12 opinii)
Przetrwają najpiękniejsi
Autor:
Dr Nancy Etcoff z Harvard Medical School pisze o tym, dlaczego wszystkie znane ludzkie cywilizacje tak wiele uwagi przywiązywały do ludzkiej urody. Sięgając do dorobku wielu dyscyplin naukowych - od h...
czytelników: 338 | opinie: 12 | ocena: 6,82 (76 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
98
235
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (98)

zgłoś błąd zgłoś błąd