Ani Choying Drolma

Ani Choying Drolma jest córką uchodźców tybetańskich. Kiedy skończyła 13 lat, wstąpiła do klasztoru Nagi Gompa. Jej edukacja i duchowy rozwój odbywał się pod przewodnictwem Tulku Urgyena Rinpoche. Ucz... Ani Choying Drolma jest córką uchodźców tybetańskich. Kiedy skończyła 13 lat, wstąpiła do klasztoru Nagi Gompa. Jej edukacja i duchowy rozwój odbywał się pod przewodnictwem Tulku Urgyena Rinpoche. Uczyła się buddyjskich medytacji, śpiewania mantr, rytuałów, ceremonii i szybko awansowała do pozycji mistrza w śpiewie mantr w klasztorze.

Obserwując życie Tulku Urgyena Rinpoche i jego szczodrość dla innych, Ani postanowiła kontynuować dzieło swojego nauczyciela organizując pomoc dla potrzebujących. Najważniejsza dla Ani Choying Drolmy jest pomoc w rozwoju i edukacji kobiet i dlatego bardzo wspiera naukę mniszek, pokazując im jak ważne jest to, aby pracowały i rozwijały się nie tylko dla siebie ale przede wszystkim dla innych ludzi. Z tą intencją w 1998 r. założyła FUNDACJĘ NUNS WELFARE FOUNDATION OF NEPAL I ARYA TARA SCHOOL.

W 2000 roku za pieniądze zarobione na swoich koncertach utworzyła w ramach tej Fundacji szkołę dla dziewcząt Arya Tara School, w której zapewnia im bezpłatną edukacje oraz utrzymanie. Obecnie w Arya Tara jest 60 dziewcząt z Indii, Nepalu i Tybetu, które oprócz nauki typowych przedmiotów, uczą się języka tybetańskiego, sanskrytu, tybetańskiego tradycyjnego rękodzieła i tradycyjnych tańców.

Ani Choying Drolma zaangażowała się również w pomoc na rzecz ludzi cierpiących na choroby nerek w Nepalu (ok. 2,5 mln ludzi) i pracuje nad uruchomieniem w Kathmandu oddziału nefrologicznego na 100 łóżek.

W listopadzie 2006 roku -z Jej inicjatywy i środków- w wiosce Setidevi wybudowany został rezerwuar wody. Projekt ten skierowany jest do wiejskich kobiet, które do tej pory musiały nosić wodę z pobliskich źródeł na własnych plecach. W ramach Fundacji NWF działa tez dom dla bezdomnych starszych kobiet o nazwie Ama Ko Ghar. W tej chwili mieszka tam 27 kobiet. Większość z nich cierpi na rożne schorzenia, m.in.. paraliż, chorobę Alzheimera.

Całe życie Ani Choying Drolmy przepełnia muzyka, modlitwy i pomoc innym ludziom. Jest uznaną międzynarodową wykonawczynią mantr i pieśni buddyjskich. Koncertuje często w Europie i USA. Nagrała tez 3 płyty popowe w języku nepalskim.

Dyskografia:
(1) “Cho”, 1997 (2) “Dancing Dakini”, 1999 (3) “Choying”, 2000, (4) “Moments Of Bliss”, 2004 (5) "Selwa", 2004 (6) “Smile”, 2005 (7) "Inner Peace", 2006 (8) "Time", 2008 (9) "Ama", 2009 (10) "Matakala", 2009

Całkowity dochód ze sprzedaży płyt i z koncertów Ani Choying przeznacza na działalność charytatywną.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Tybetańska mniszka. Chcę wyśpiewać wolność
Tybetańska mniszka. Chcę wyśpiewać wolność
Ani Choying Drolma

6,86 (84 ocen i 12 opinii)
Tybetańska mniszka. Chcę wyśpiewać wolność
Autobiografia sławnej mniszki z Nepalu: artystki, śpiewającej tybetańskie mantry i pomagającej zniewolonym rodaczkom. Założyła szkołę dla mniszek. Piękny głos i niezwykły przypadek sprawiły, że został...
czytelników: 177 | opinie: 12 | ocena: 6,86 (84 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze (1)

Przeczytaj także

1
108
69
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (108)

Cytaty tego autora (3)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd