Niemiecka pisarka. Mieszka w Zurychu. Vera Buck studiowała dziennikarstwo w Hanowerze i scenopisarstwo na Hawajach. Podczas studiów pisała teksty do radia, telewizji i gazet. Po ukończeniu studiów z... Niemiecka pisarka. Mieszka w Zurychu.

Vera Buck studiowała dziennikarstwo w Hanowerze i scenopisarstwo na Hawajach. Podczas studiów pisała teksty do radia, telewizji i gazet.

Po ukończeniu studiów została wybrana do Master of Arts "Crossways in Cultural Narratives" i studiowała we Francji, Hiszpanii i we Włoszech. W 2011 roku otrzymała stypendium Niemieckiej Narodowej Fundacji Akademickiej na Letnią Akademię "Writing Science in Fiction" w St. Johann we Włoszech.

Jej debiutancka powieść "Runa", mieszanka powieści historycznej, kryminału i medycznego thrillera, została opublikowana w sierpniu 2015 roku i została nominowana do nagrody Friedricha Glausera 2016 w kategorii "Debiut".

źródło opisu: opis własny

źródło zdjęcia: © André Volk

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Runa
Runa
Vera Buck

6,98 (257 ocen i 105 opinii)
Runa
Autor:
Paryż, rok 1884. Doktor Charcot na oddziale neurologicznym kliniki Salpêtrière przeprowadza eksperymenty na histeryczkach. Jego pokazy hipnozy ściągają widzów z całej Europy; znany neurolog niczym m...
czytelników: 1450 | opinie: 105 | ocena: 6,98 (257 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
270
1144
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (270)

Cytaty tego autora (8)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Patronaty tygodnia

Obiecaliśmy, że wraz z rozpoczęciem września pojawi się więcej patronatów? Obiecaliśmy. Czy obietnicę spełniliśmy? Jak najbardziej. Smakowitych premier okazało się na tyle dużo, że byliśmy zmuszeni podzielić je na dwie części. Dziś jedna, za tydzień druga. A i tak największe trzęsienie ziemi czeka nas 19 września. Myślicie, że wasze portfele są na to gotowe?


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd