Agnieszka Wyrobek-Rousseau

Absolwentka Uniwersytetu w Montpellier we Francji, gdzie uzyskała Diplôme National d'Oenologue. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie uprawy winorośli, produkcji wina i pochodnych, pro... Absolwentka Uniwersytetu w Montpellier we Francji, gdzie uzyskała Diplôme National d'Oenologue. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie uprawy winorośli, produkcji wina i pochodnych, projektowania przetwórni i organizacji pracy zdobyte w winnicach i winiarniach na obu półkulach poparte ponad dwustu medalami jakie zrobione przez nią wina i destylaty otrzymały na międzynarodowych konkursach.
Pracowała jako enolog w dużych przetwórniach, produkujących miliony litrów wina rocznie (Cave Cooperative de St.Georges d'Orques (Francja), Rapaura Vintners Ltd ( Nowa Zelandia),CaveCooperative de Condom (Francja),Producteurs Plaimont ( Francja), Vinzavod Myskhako (Rosja)). Od 2005 roku pracuje jako enolog konsultant pomagając winiarzom podnosić jakość ich win.
Podczas swojej pracy zawodowej miała również okazję poznania tajników produkcji cydrów we Francji i Nowej Zelandii. Jako osoba, której najbliższa rodzina od pokoleń zajmowała się m.in. sadownictwem, z autopsji zna potencjał odmian jabłoni tradycyjnie uprawianych w Polsce. Jest przekonana, że z polskich jabłek da się zrobić cydry dorównujące jakością najlepszym na świecie.
Jest członkiem Union des Oenologues de France, autorką wielu artykułów w prasie specjalistycznej oraz stron www.kurdesz.com i www.vinaspora.com . Współzałożycielką i vice przewodniczącą stowarzyszenia Women and Wines of the World oraz współorganizatorką konkursu odbywającego się corocznie w Monte Carlo (Monako).

źródło opisu: http://www.wpwvinaspora.pl/pl-PL/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Cydr z polskich jabłek
Cydr z polskich jabłek
Agnieszka Wyrobek-Rousseau

8 (3 ocen i 2 opinii)
Cydr z polskich jabłek
Pierwszy poradnik poświęcony produkcji cydru jakościowego, napisany w języku polskim. Omawia ponad trzydzieści odmian jabłek tradycyjnie uprawianych w Polsce, pod kątem możliwości ich wykorzys...
czytelników: 7 | opinie: 2 | ocena: 8 (3 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
3
4
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd