Cydr z polskich jabłek

Wydawnictwo: WPW Vinaspora Sp. z o. o.
8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Patrycja

Pierwszy poradnik poświęcony produkcji cydru jakościowego, napisany w języku polskim. Omawia ponad trzydzieści odmian jabłek tradycyjnie uprawianych w Polsce, pod kątem możliwości ich wykorzystania do produkcji cydru. Przedstawia technologię produkcji różnych jego rodzajów i niezbędne wyposażenie zarówno w warunkach domowych jak i niewielkiej przetwórni. Również problemy z jakimi można się...

Przedstawia technologię produkcji różnych jego rodzajów i niezbędne wyposażenie zarówno w warunkach domowych jak i niewielkiej przetwórni. Również problemy z jakimi można się spotkać podczas produkcji i sposoby ich rozwiązywania.

Ta książka jest dla tych, którzy mając dostęp do świeżych jabłek, chcieliby zrobić na własne potrzeby wysokiej jakości cydr. I dla tych, którzy mieliby ochotę poeksperymentować z produkcją na większą skalę.

źródło opisu: http://www.wpwvinaspora.pl/pl-PL/cydr-z-polskich-jablek

źródło okładki: http://www.wpwvinaspora.pl/pl-PL/cydr-z-polskich-jablek

PiotrW | 2015-11-09
Przeczytana: 15 września 2015

Świetnie, że taka książka w ogóle powstała. Do tej pory po polsku nie było na temat produkcji cydru NIC. A tu wszystko wytłumaczone z najdrobniejszymi szczegółami. Prostym językiem, ale nie jest to bełkot o niczym jak w przypadku wielu książek o wszelakich alkoholach. Potężna dawka fachowej wiedzy podana bardzo przystępnie. Każdy laik może zrobić dobry cydr. Ja właśnie zrobiłem pierwszy w życiu. I wyszedł genialnie :-) Książka ma oczywiście wady. Po pierwsze za krótka, chciałoby się więcej. Po drugie trudno ją dostać. Poza stroną wydawcy i allegro nie znalazłem.
Tak czy inaczej warto przeczytać. Książka dla entuzjastów cydru, dla fascynatów starymi odmianami jabłoni, dla wariatów, którzy jak ja sami chcą coś zrobić z jabłek z własnego ogródka

Patrycja | 2015-08-29
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Książka dla miłośników cydru i dla tych, którzy chcieli by sami zrobić swój własny, autorski jabłecznik. Nadziana mnóstwem technologicznych kruczków, a napisana tak prostym językiem, że nawet kompletny laik w dziedzinie przetwórstwa i fermentacji jest w stanie zrozumieć o co chodzi, na co zwracać uwagę i czego unikać.
Ciekawa część przedstawiająca cydry w różnych krajach świata. Fajne przepisy kulinarne z wykorzystaniem cydru, szkoda, że nie więcej. I piękne ryciny starych odmian jabłek.