Eliza Drogosz

Autorka wydała „Władcę Piasków” w wieku siedemnastu lat, tym samym spełniając jedno ze swoich największych marzeń. Pisarką chciała zostać odkąd tylko sięga pamięcią. Od podstawówki tworzyła w głowie n... Autorka wydała „Władcę Piasków” w wieku siedemnastu lat, tym samym spełniając jedno ze swoich największych marzeń. Pisarką chciała zostać odkąd tylko sięga pamięcią. Od podstawówki tworzyła w głowie najróżniejsze historie i własnoręcznie projektowała do nich okładki. W gimnazjum jej twórczość przeskoczyła na inny poziom i zamiast rysować, skupiła się na pisaniu. Ponieważ ma nieskończenie wiele pomysłów, na raz zaczęła pisać kilka opowieści. Ostatecznie skupiła się na jednej, włożyła w nią całe swoje serce i tak powstał „Władca Piasków”.

Autorka mieszka w Krakowie, gdzie chodzi do liceum. Fascynuje się historią, szczególnie starożytności i średniowiecza. Najbardziej ze wszystkiego uwielbia Inków, a z nich najbardziej podziwia Manco Inkę, który na tron wstąpił będąc dokładnie w wieku Autorki i całe życie spędził dzielnie walcząc z Hiszpanami. Poza historią Autorka uwielbia podróże, szczególnie te dalekie i, oczywiście, świat książek.

źródło opisu: Wydawnictwo Poligraf

źródło zdjęcia: Wydawnictwo Poligraf

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Berło zniszczenia
Berło zniszczenia
Eliza Drogosz

6,05 (20 ocen i 7 opinii)
Berło zniszczenia
Autor:
Cykl: Księgi Ankh (tom 2)
Bóg pustyni nie powinien być słaby. A jednak tak niewiele brakowało, by jego ostatnia walka zakończyła się klęską. Istnieje tylko jeden sposób, by mógł zdobyć niezbędną przewagę. Odnaleźć Berło zniszc...
czytelników: 75 | opinie: 7 | ocena: 6,05 (20 głosów)
Władca piasków
Władca piasków
Eliza Drogosz

5,17 (184 ocen i 78 opinii)
Władca piasków
Autor:
Cykl: Księgi Ankh (tom 1)
Wszystko zaczyna się od tego, że na nietypowy, organizowany w Egipcie obóz młodzieżowy przyjeżdża wiele osób z całej Europy, w tym główna bohaterka – Sonia. W trakcie wyjazdu dzieją się różne dziwne r...
czytelników: 606 | opinie: 78 | ocena: 5,17 (184 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
220
427
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (10)

Czytelnicy (220)

Cytaty tego autora (1)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
„Ależ młoda autorka!” - wywiad z Elizą Drogosz

O swoich marzeniach, pisarskich inspiracjach i pracy nad książką opowiada Eliza Drogosz, zaledwie siedemnastoletnia autorka książki "Władca piasków".


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd