Struktura iki

Okładka książki Struktura iki
Shūzō Kuki Wydawnictwo: Karakter Seria: Seria japońska filozofia, etyka
128 str. 2 godz. 8 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Seria:
Seria japońska
Wydawnictwo:
Karakter
Data wydania:
2017-11-15
Data 1. wyd. pol.:
2017-11-15
Liczba stron:
128
Czas czytania
2 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365271648
Tłumacz:
Henryk Lipszyc
Tagi:
Japonia kultura Japonii estetyka Struktura iki estetyka japońska sztuka architektura stroje uczuciowość mentalność
Średnia ocen

                6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
71 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
299
189

Na półkach: , ,

Biorąc do ręki esej o estetyce oczekiwałem czegoś innego. Spodziewałem się - być może niesłusznie - raczej rozważań skupionych wokół warstwy wizualnej, sztuki i wszystkiego co określamy dziś zbiorczo 'designem'.

I chociaż autor wspomina też o tym, stanowi to może 15% treści - a i wtedy skupia się na tym czy bardziej 'iki' są pasy pionowe czy poziome, oraz jakie materiały zastosowane we wnękach pokoi bardziej wyrażają 'iki'. Osobiście najbardziej zainteresowało mnie kilka stron poświęconych kolorom.

Najwięcej czasu autor spędza jednak analizując 'iki' na warstwie lingwistycznej - próbując w absurdalnie przeintelektualizowany sposób wyjaśnić, co konkretnie oznacza to pojęcie. I chociaż ma tu trochę racji - słowo nie posiada idealnego odpowiednika w innych językach - to stanowczo przekombinowuje tworząc definicję i rysując prostopadłościany mające ją wyjaśnić.

Często zarzuca też 'zachodowi' wulgarność i prostactwo, czasami z resztą słusznie, co jednak nie przeszkadza mu w budowaniu wielu argumentów na dorobku niemieckich i francuskich filozofów.

Dla osób zainteresowanych lingwistyką czy szczegółową analizą 'dzielnic czerwonych latarni', 'Struktura Iki' może okazać się wartościową pozycją, jednak dla tych zainteresowanych sztuką Japonii czy ogólnie pojętym 'designem' ma niewiele do zaoferowania.

Biorąc do ręki esej o estetyce oczekiwałem czegoś innego. Spodziewałem się - być może niesłusznie - raczej rozważań skupionych wokół warstwy wizualnej, sztuki i wszystkiego co określamy dziś zbiorczo 'designem'.

I chociaż autor wspomina też o tym, stanowi to może 15% treści - a i wtedy skupia się na tym czy bardziej 'iki' są pasy pionowe czy poziome, oraz jakie materiały...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    178
  • Przeczytane
    113
  • Posiadam
    48
  • Teraz czytam
    11
  • Japonia
    9
  • 2020
    7
  • 2019
    6
  • 2018
    5
  • Filozofia
    4
  • Azja
    4

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Struktura iki


Podobne książki

Przeczytaj także