Podręcznik yin-yang. Ilustrowane wyjaśnienie chińskiej koncepcji przeciwieństw

Okładka książki Podręcznik yin-yang. Ilustrowane wyjaśnienie chińskiej koncepcji przeciwieństw
Antony Cummins Wydawnictwo: Rebis Seria: Wschód Zachodowi ezoteryka, senniki, horoskopy
360 str. 6 godz. 0 min.
Kategoria:
ezoteryka, senniki, horoskopy
Seria:
Wschód Zachodowi
Wydawnictwo:
Rebis
Data wydania:
2023-02-21
Data 1. wyd. pol.:
2023-02-21
Liczba stron:
360
Czas czytania
6 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381885621
Tłumacz:
Jacek Kryg
Średnia ocen

                6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
245
244

Na półkach:

Zawsze z wielką ostrożnością podchodzę do takich publikacji, a wręcz ich unikam.

Tym razem skusił mnie temat yin-yang, a to dlatego, że .... uczęszczałam swego czasu na akupunkturę. Dlaczego o tym piszę? Otóż owa akupunkturzystka, która jest zarazem dyplomowanym lekarzem zarówno zachodniej, jak i wschodniej medycyny za każdym razem zwracała uwagę na złożoność filozofii yin-yang.

Pozornie jest to filozofia opierająca się na zasadzie przeciwieństw. Coś powinno być w swej naturze albo yin, albo yang. Jest albo zimne, albo ciepłe. Albo ciemne, albo jasne. Albo ciężkie, albo lekkie... Nie do końca. To zbytnie uproszczenie, gdyż problem jest o wiele bardziej złożony...

Wszystko polega na równowadze. Nigdy nie jest tak, że coś albo tylko yin, albo tylko yang. Zawsze jest yin-yang. Gdy yin-yang jest równoważne, wtedy jest idealnie. Ale zazwyczaj bywa tak, że mamy albo przewagę yin, albo przewagę yang. I wtedy należy dążyć do równoważenia sił yin i yang.

I to jest cała filozofia, która rozprzestrzenia się na wszystkie obszary. Filozoficzne, duchowe, cielesne.

Jak sama nazwa publikacji wskazuje "Podręcznik yin-yang" prosto i bez zawiłości objaśnia podstawy chińskiej myśli i praktyk: od daoizmu i feng shui, przez tradycyjną medycynę, po sztuki walki.

Nie przez przypadek padło słowo "praktyk", bo yin-yang należy praktykować w swoim życiu każdego dnia. Albo inaczej... filozofia yin-yang powinna być sposobem życia każdego człowieka, niezależnie od tego w jakiej części świata mieszka. Wyciszanie negatywnych emocji? Jak najbardziej! Życie w zgodzie z naturą? Ależ oczywiście! Zapobiegać, a nie leczyć? Któż by nie chciał!

Praktyka jest ważna, dlatego autor na końcu każdego rozdziału podpowiada, jakie ćwiczenia należy wykonać.

Ta publikacja zwróciła moją uwagę nie tylko ze względu na treść, ale też ze względu na formę. Szata graficzna nie odciąga uwagi od tego, co najistotniejsze, ale też nie jest przypadkowa. Przynajmniej dla mnie: biel, czerń i czerwień...

Na samym końcu książki znajdziemy bibliografię. Jest to ważne dla tych, którzy będą chcieli zgłębić temat yin-yang bardziej.

I jeszcze jedno. To podręcznik, który za pierwszym razem należy przeczytać od początku do końca, by później wracać do wybranych rozdziałów w zależności od potrzeby.

https://monikaolgalifestyle.blogspot.com/

Zawsze z wielką ostrożnością podchodzę do takich publikacji, a wręcz ich unikam.

Tym razem skusił mnie temat yin-yang, a to dlatego, że .... uczęszczałam swego czasu na akupunkturę. Dlaczego o tym piszę? Otóż owa akupunkturzystka, która jest zarazem dyplomowanym lekarzem zarówno zachodniej, jak i wschodniej medycyny za każdym razem zwracała uwagę na złożoność filozofii...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    37
  • Przeczytane
    14
  • Posiadam
    5
  • Teraz czytam
    2
  • 2023
    2
  • Magia
    1
  • Egzemplarz recenzencki
    1
  • Biblioteczka
    1
  • Może kiedyś
    1
  • Ocena: 4
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także