Grymuar. Księga magii, która obudzi w Tobie wiedźmę

Okładka książki Grymuar. Księga magii, która obudzi w Tobie wiedźmę Lidia Pradas
Okładka książki Grymuar. Księga magii, która obudzi w Tobie wiedźmę
Lidia Pradas Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza K.E. Liber ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
he Complete Grimoire: Magickal Practices and Spells for Awakening Your Inner Witch
Grupa Wydawnicza K.E. Liber
2023-01-01
2023-01-01
Dorota Lachowicz
wiccan tips wiedźma współczesna wiedźma magia rytuały

Autorka tego wyjątkowego Grymuaru przekazuje skoncentrowaną wiedzę na temat kultury związanej z magią. Poradnik ten idealny jest dla osób, które czują, że przyszedł czas, żeby zacząć swoją przygodę z rozwojem w tym kierunku. Sama chwyciłam po tą pozycje, głównie zainteresowana kulturą Wiedźm. Przyznam szczerze, że kilka tematów poruszonych w tej książce naprawdę mnie zainteresowało. Grymuar ten jest bardzo treściwy i prosty do zrozumienia. Autorka nie narzuca swoich zwyczajów i technik, a opowiada o różnych kulturach i ewentualnie jako ciekawostkę wtrąca informacje o własnych praktykach. Znajdziecie tam wiadomości o różnych zaklęciach, ziołach, kryształach, obyczajach, przedmiotach magicznych, wróżbach i wiele innych potrzebnych informacji na temat praktykowania magii. Na końcu każdego działu, Lidia dodała ciekawostki o których chciałaby wiedzieć wcześniej, gdy rozpoczynała swoją przygodę tak samo jak my.

W tym poradniku często podkreślane jest to, że każdy ma w sobie magię i może ją stosować w zależności od swoich potrzeb. Autorka skutecznie próbuje wydobyć z nas potencjał i uświadomić nas o energii jaką w sobie posiadamy i jej zastosowaniu w codziennym życiu. Wspomnianych jest też wiele zasad etycznych związanych ze ścieżką magii i poruszony jest temat najczęstszych błędów, które popełniają początkujące Wiedźmy. Na końcu każdego rozdziału Lidia dodała ciekawostki o których chciałaby wiedzieć wcześniej, gdy podobnie jak my, rozpoczynała swoją przygodę w tym kierunku.

Z całego serca polecam tą książkę osobom, które ciągnie w stronę magii, jak i tym, które lubią zdobywać wiedzę na nietypowe tematy.

Autorką Grymuaru jest Lidia Pradas. Urodziła się ona w Hiszpanii i wywodzi z kultury Celtyberów, co zaznacza kilkukrotnie na stronach tej pozycji.
Wiedzę magiczną przekazywała jej mama, dorastając zainteresowała się okultyzmem a kilka lat temu wkroczyła na wiccańską ścieżkę.
Jak sama wspomina, książka ta jest jej osobistym Grymuarem i zawarła w nim wszystko to, co według niej najistotniejsze.

Sceptycznie podchodzę do poradników magicznych. Jednak ten pozytywnie mnie zaskoczył. Autorka już we wstępie przekonała mnie nieco cytatem okultystycznym, nawiązującym do świata astralnego. Zamiast okrężnie przedstawionych tematów okołomagicznych, dostajemy całkiem merytoryczny przewodnik, który pomoże wdrążyć młodą osobę w świat ezoteryki, wiccaństwa i wszystkiego co na starcie mogło by zainteresować.

Oczywiście nie ze wszystkim się zgadzam, co było by także trudne, jednak sposób przekazywania informacji oraz ich dobór jest na dobrym poziomie.
Rozdział pierwszy to zredagowane najczęstsze pytania zadawane przez tych, którzy chcą wkroczyć na magiczną ścieżkę. Lidia tłumaczy czym jest według niej magia, kto może praktykować, czy trzeba należeć do jakiegoś ugrupowania, włączając w to wady i zalety takiego wyboru. Przewija się tutaj też wątek polowań na czarownice i historyczne fakty.
W dalszych rozdziałach pomaga stawiać pierwsze kroki, tłumacząc podstawowe pojęcia i terminologię. Znajdziemy tu odniesienia do taoizmu, notatki o czakrach, uziemianie i wiele więcej. Na plus zasługuje tłumaczenie, że medytacja służy m.in nauczeniu się kontroli siebie i swoich emocji a wizualizacja to tworzenie mentalnego obrazu.
Autorka dodała też swoje porady by dużo ćwiczyć (szczególnie swoje zdolności parapsychiczne),pisać, czytać i sprawdzać wiarygodność źródeł.

Myślę, że większość z nas nie pogardziłaby takim poradnikiem na początku swojej nauki. Rozdziałów ogólnie jest 9, wydaje się to mało, ale całość zajmuje 170 stron. Zaczynając od najprostszych tematów, dawkując je z czasem i przechodząc do bardziej zaawansowanych.
Przeczytamy o najpopularniejszych narzędziach rytualnych, ciekawostkach o Sabatach w Kole Roku, minerałach, ziołach, wróżbiarstwie, pracy z duchami i bóstwami, rytuałach i zaklęciach. Osobiście najbardziej spodobał mi się rozdział o wróżbiarstwie ze względu na ilość materiałów tam zawartych.
Autorka opisała wiele sposobów dywinacji, tłumacząc w jaki sposób z nich korzystać.
Po każdym z rozdziałów zawarta została adnotacja "Co chciałabym wiedzieć wcześniej" z osobistymi doświadczeniami, poradami, ćwiczeniami i anegdotami. Dzięki temu można uniknąć robienia błędów. Na koniec pragnę jeszcze zwrócić uwagę na piękno tego wydania. Mnogość kolorowych adekwatnych ilustracji, zachęca do wertowania stron a przy opisach często można znaleźć rysunki pomocnicze. Książka skierowana jest dla początkujących ale myślę, że starsi stażem też znajdą tu coś dla siebie, choćby inny punkt widzenia

Przedstawiam magiczny poradnik - "Grymuar. Księga magii, która obudzi w Tobie wiedźmę" autorstwa Lidia Pradas od K.E. Liber. Jest to niezwykle lekkko i prosto napisana książka. Przystępny język pozwala przyjemnie zapoznać się z tematem magii. Wydana jest z dbałością o szczegóły. Piękna okładka i cudowne, wręcz magiczne ilustracje, w środku, przykuwają uwagę i zachęcają do czytania. Książka ma zaledwie 170 stron jednak znajduje się w niej to co istotne. Zarówno porady jak magiczne wskazówki. Autorka w 9 rozdziałach porusza, na przykład, takie tematy jak: medytacja, wróżbiarstwo, wykorzystanie ziół i kryształów, celebrowanie świat pogańskich oraz odpowiada na najczęściej zadawane pytania, które osoby wkraczające w magię sobie zadają. Dostajemy tu tabelki i rozpiskę poszczególnych sabatów, Wielkich Arkan w tarocie oraz symbolikę kolorów, drzew i płomienia oraz dni tygodnia. Zgłębimy lekko wiedzę astrologiczną oraz poznamy podstawowe zaklęcia i rytuały. Dosłownie krok po kroku zostajemy zapoznani z tajnikami magii. Jest to książka zarówno dla tych którzy fascynują się magią jak i dla tych co już w niej siedzą. Polecam osobom mającym magię w sercu ✨

Współpraca reklamowa z K. E. Liber.

„Grymuar. Księga magii, która obudzi w Tobie wiedźmę” to publikacja, która bardzo mnie zainteresowała. W okresie jesiennym na rynku pojawia się więcej książek, które dotyczą magii, natury, wiedźm i oczyszczania naszej energii. Nigdy nie stroniłam od takich książek, miło poszerzać swoją wiedzę, zgłębiać zainteresowania i wracać do dobrze przygotowanych merytorycznie artykułów Książka, o której Wam dziś opowiadam jest dla mnie ciekawa i pięknie wydana. Kiedy otrzymałam możliwość współpracy przy tym tytule nie wahałam się, bo też jakby mogła? „Grymuar. Księga magii, która obudzi w Tobie wiedźmę” przygotowała dla nas Lidia Pradas, ofiarowała nam wiedzę z zakresu podstawowych zasad magii, tego, że jest obecna w naszym życiu i zależy od nas samych czy pozwolimy jej się w nim rozgościć. Mawiają, że potrafimy podświadomie przyciągać do siebie nieodpowiednich ludzi, czy wydarzenia, które nie zawsze mogą być dla nas dobre. Pomyślałam sobie, że jeśli otworzymy się na własną energię i własne uczucia, może będziemy mogli to zmienić. Bez dwóch zdań nasza więź z naturą potrafi rozbudzić w nas magię, żywioły, elementy przejścia, to wszystko, co nas otacza jest niezwykle fascynujące, na co nie zawsze zwracamy uwagę. W książce „Grymuar. Księga magii, która obudzi w Tobie wiedźmę” odnajdziemy sporo informacji o ziołach, właściwościach kryształów i kamieni, a także na temat medytacji, która otwiera nas na energię wszechświata i własne doznania. Medytacja potrafi sprawić, że odrzucimy napięcie, stresy i będziemy żyły w zgodzie ze sobą, dlatego też mam zamiar jej spróbować, a rady autorki z pewnością będą pomocne. W publikacje odkryjecie także rady na temat wróżbiarstwa, czy horoskopów, a także kart tarota, co mnie zainteresowało, zawsze uważałam to za bardzo skomplikowane. „Grymuar. Księga magii, która obudzi w Tobie wiedźmę” to swojego rodzaju poradnik, który ma w nas obudzić pokłady magii, większa świadomość na energię, która jest obok i w nas samych. Na instagramie możecie znaleźć autorkę na koncie Wiccan Tips, gdzie dzieli się swoimi radami, pomagając odkryć w nas swój własny potencjał. Publikacja bardzo mi się podobała, jest wydana w sposób estetyczny i posiada wiele rad, które z pewnością przydadzą się, aby odkryć w sobie własną moc i możliwości.

„Grymuar. Księga magii, która obudzi w Tobie wiedźmę” to książka idealna na piekne, jesienne długie wieczory jak i na Halloween. Autorka zaczyna od całkowitych podstaw i wyjaśnia wiele pojeć, które mogliśmy nawet kiedyś słyszeć ale nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę z ich znaczenia. To prawdziwa kopalnia wiedzy jeśli chodzi o wszystkie pojęcia związane z magią i czarami - objaśnia zarówno znaczenie kolorów, pór ważnych dla wiedźm, symboli, świąt i narzędzi. Koło roku i osiem szprych, które symbolizuje ośmiem ważnych dni dla czarownic, nazywane są inaczej sabatami co przed lekturą tej historii miało dla mnie zupełnie inne znaczenie.

Bardzo podobał mi się rozdział o wróżbiarstwie - zarówno stawianie tarota, wróżenie z wosku i wróżenie z ręki to tematy, które bardzo lubiłam jako dziecko i miło było dowiedzieć się kilku fajnych rzeczy w tych kwestiach. Właściwości ziół też były fajnym elementem i wartościowym elementem bo nie wszystkie ich zastosowania i moce znałam wcześniej.

To była bardzo ciekawa przygoda, wypełniona mnóstwem ciekawostek i ważnych informacji, które spokojnie może przeczytać każdy niezależnie od tego czy wierzy w czary czy nie bo wiele spośród wymienionych tu rzeczy ma znaczenie i w życiu zwykłych ludzi, którzy zupełnie z czarami nic wspólnego nie mają😉.

Grymuar to księga magii, która obudzi w Tobie wiedźmę, ja się czuje wiedźmą przez 99% czasu, do tego wczoraj było moje ulubione święto czyli Halloween (nie musiałam się wybitnie starać, straszę cały rok) także czas Wam opowiedzieć o tej książce.

W książce tej znajdziemy porady dotyczące praktykowania magii dla początkujących. Taki samouczek dla przyszłych wiedźm albo tych które chcą odkryć wiedźmę w sobie bo wiedzą że nią są. Wiele rzeczy mnie tu zdziwiło, książka pomogła mi zrozumieć kluczowe zagadnienia z dziedziny magii. Uświadomiła mi że można stworzyć np. przenośny ołtarz, który możemy wszędzie ze sobą zabrać. Możemy rzucać zaklęcia i składać ofiary dosłownie z każdego miejsca na ziemi. No wow. Wcześniej oglądając masę filmów o czarownicach myślałam że musi się to odbyć w kościele albo innym sakralnym miejscu, myliłam się. Też nie wiedziałam że pory roku są takie ważne i że koło roku dzieli się na cztery większe sabaty i cztery mniejsze. Poważnie byłam przekonana że są tylko cztery, te duże rzecz jasna. Był tutaj też poruszony temat tarota więc zaciekawiona tym zamówiłam karty, teraz Wam wszystkim wywróżę przyszłość, zapisy otwieram na początku roku.

Poradnik ten mnie również zachwycił swoim wnętrzem, wszelkie grafiki, które się w nim znalazły sprawiły że z przyjemnością zagłębiałam się w wiedzę, którą kryły kolejne strony tej książki. No trzeba przyznać że jest pięknie wydana. Jeśli kręci Was taką tematyka to pozycja, która powinna zasilić Wasze biblioteczki.

Zbliża się Halloween, a ja mam dla Was idealną książkę na temat filarów czarodziejstwa! Grymuar to bardzo stara księga wiedzy magicznej, która pozwoli Wam poznać starożytną wiedzę na temat energii wszechświata. Magia kojarzy nam się z czasami pogańskimi, a okazuje się że każdy z nas może praktykować magię. Niektórzy urodzili się z wyjątkowymi zdolnościami, ale każdy z nas ma szansę je w sobie rozwinąć. Wiedźmy mają głęboką więź z matką naturą. To ona jest źródłem naszego życia oraz mocy, do niej wracamy kiedy nasza ziemska wędrówka dobiegnie końca. Czary są ściśle powiązane z naturalnymi procesami, które zachodzą w naszych ciałach, na naszej planecie i we wszechświecie.

Energia ziemska to yin, a energia kosmiczna to yang. Interakcje pomiędzy nimi dają początek pięciu żywiołom. Wszystko, co nas otacza, jest stworzone z pięciu żywiołów, także my sami. Żywioły współpracują ze sobą, a piąty z nich, duch pozwala pozostałym czterem funkcjonować w harmonii. Chociaż Wszystkie pięć żywiołów współdziała ze sobą, każde z nich odpowiada za inną sferę; żywioły są zwykle reprezentowane przez otoczony okręgiem pentagram, czyli gwiazdę o 5 ramionach. Każdy wierzchołek gwiazdy reprezentuje jeden z żywiołów połączony z pozostałymi za pomocą linii życia nie mającej początku ani końca symbolizowanej z kolei przez okrąg. Pentagram stał się potężnym symbolem, który ucieleśnia system wierzeń i energię wszechświata jako całości.

Oprócz wiedzy teoretycznej ta niewielka w sumie objętościowo książka daje nam także praktyczne informacje na temat odpowiednich narzędzi do uprawiania magii, właściwości i zastosowania kryształów oraz ziół, symboli, cyklu natury rytuałów z nimi związanych. Fascynujący jest rozdział poświęcony wróżbiarstwu, tarotowi, wróżeniu z ręki czy z wosku! A już w ogóle temat chowańcow 😵‍💫... no mówię Wam!

„Księga magii, która obudzi w tobie wiedźmę”. Zachwyca nie tylko okładką ale także i wnętrzem. Autorka pięknie pisze o rzeczach ważnych dla wszystkich, którzy mają coś wspólnego z magią albo dla takich których po prostu ona fascynuje. Wszystko jest przepięknie rozpisane i oprawione cudownymi rysunkami. Cieszy nie tylko rozum ale i wzrok!

Niesamowite jak wiele w tej książce znalazłam rzeczy takich totalnie dla mnie. Mimo swojej objętości tak naprawdę jest bardzo obszerna w wiedzę. Można w niej znaleźć w zasadzie wszystko co związane jest z magią. Począwszy od jej początków i w ogóle od wyjaśnienia tego słowa. Dla mnie najfajniejszym akapitem był ten o wróżeniu z ręki! Absolutnie uwielbiam takie rzeczy i ogólnie wróżenie mnie fascynuje. Inna sprawa że także trochę się go boję😂. Ciekawy był także akapit o ziołach, czytałam go z wypiekami na twarzy! Zostałam zaskoczona przez autorkę kilkoma przepisami, z których nie omieszkam skorzystać. No i ten tarot! Zawsze jak myślę o tarocie to mam w głowie milion myśli. Ale to nie wszystko! Znajdziecie w tej książce naprawdę bardzo wiele przydatnych informacji, które dla większości będą ciekawymi nowinkami. Grymuar jest pełen ciekawostek. Zabiera nas w świat magii i naprawdę trudno się z nim rozstać. To absolutny must read na jesień, tym bardziej, że zbliża się Halloween.

Niesamowite jak wiele w tej...

Kolejna propozycja z jaką do Was przychodzę to takie przyda się dla tych którzy chcą wiedzieć więcej i chcą się rozwijać.
Bo prawda jest taka że człowiek uczy się całe życie.
Dzięki współpracy reklamowej z @wydawnictwo_k.e.liber mogę Wam zdradzić co nieco magii zawartej w tej księdze.

Grymuar. Księga magii, która obudzi w Tobie wiedźmę

Ci którzy znają mnie dłużej wiedzą o moim zamiłowaniu do wszech magicznych i tajemnych klimatów. Od dziecka interesuje się astrologia, kartami tarota, runami, kończyłam ziołolecznictwo, tworzę sigile, rodzimowierstwo jest mi bliskie. Sabaty, czytanie z dłoni i wiele innych. Dla jednych to fikcja dla mnie codzienność w życiu ✨i to Kocham bo jestem sobą.
Co znajdziecie tutaj?
Na samym początku poznacie wszystkie tajniki które mogą Was zainteresować.
✨ Ziołolecznictwo - czy w kuchni czy w zwykłej ziołowej kąpieli i herbacie
✨Kamienie naturalne - ich wpływ na nasze środowisko i nas samych
✨Natura - jak czerpać siłę z natury choćby ze zwykłego spaceru na plaży bądź w lesie
✨Żywioły w tradycji chińskiej i zachodniej
✨Rozwój Czakr i meridianów
✨Medytacja, Afirmacje, Uziemienie i Wizualizacje
✨ Koło roku i Sabaty
✨ Wróżbiarstwo 🔮, czytanie z wosku i wróżenie z ręki
✨Tarot, Wahadełko
✨Praca z przodkami
✨Tworzenie Sigili
✨Wpływ księżyca na nasze życie
Te oraz wiele innych informacji znajdziecie w tym pięknym wydaniu Grimuar. A grafika wewnątrz cudna ✨
Wspaniała na prezent i ogólnie dla rozwijania informacji ✨🤩

Bo prawda jest taka że człowiek uczy się całe życie.

Grymuar. Księga magii, która obudzi w Tobie wiedźmę

Ci którzy znają mnie dłużej wiedzą o...

Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że "Grymuar" jest przepięknie wydaną pozycją, gratką dla wszystkich okładkowych srok. Również wnętrze książki zachwyca pięknymi ilustrowanymi stronami. Jest na czym zawiesić oko!
Idąc dalej, treść książki również jest wyczerpująca i rzeczowa. Lidia Pradas - pisarka hiszpańskiego pochodzenia, wychowana blisko tradycji pogańskich i w zgodzie z matką ziemią, dzieli się z czytelnikami swoimi prywatnymi doświadczeniami okultystycznymi, udziela rad i wskazówek jak poruszać się w magicznym świecie. Zaczynając od ogólnych pytań i odpowiedzi autorka wprowadza nas w swą księgę magii, dalej opisuje jak poczyniać pierwsze kroki w tej dziedzinie, korzystać z własnej wewnętrznej energii, medytować, stworzyć idealny ołtarz, korzystać z ziół i minerałów, świętować sabaty, czytać z kart tarota oraz wiele innych, następnie kończy na rytuałach i zaklęciach.
Myślę, że "Grymuar" jest pozycją idealną nie tylko dla początkujących wiedźm! Książka zawiera ogrom rzetelnej wiedzy, jest mega ciekawa! Sprawdzi się zatem również u nieco bardziej zaawansowanych wiedźm. Czytałam tę lekturę z naprawdę dużym zainteresowaniem. Oprócz wiedzy książka przyniosła mi także sporo rozrywki, z czego jestem bardzo zadowolona.

• Wyzwanie LC 2023
  • Magia