rozwiń zwiń

O tolerancji

Okładka książki O tolerancji
Michael Walzer Wydawnictwo: Aletheia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
202 str. 3 godz. 22 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tytuł oryginału:
On toleration
Wydawnictwo:
Aletheia
Data wydania:
2013-03-30
Data 1. wyd. pol.:
2013-03-30
Liczba stron:
202
Czas czytania
3 godz. 22 min.
Język:
polski
ISBN:
9788362858378
Tłumacz:
Tadeusz Baszniak
Tagi:
Politologia idee polityczne liberalizm wolność pluralizm kulturowy tolerancja
Średnia ocen

                5,5 5,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,5 / 10
8 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
63
63

Na półkach:

Jak rasowy filozof Walzer przywraca pojęciom ich właściwe znaczenie. Tolerancja, jak nam przypomina, polega na stworzeniu warunków do pokojowego współistnienia różnych grup religijnych, kulturowych czy etnicznych w jednym społeczeństwie. Nie jest więc, jak się dziś często o tym myśli, akceptacją jakiejkolwiek odmienności, ani też aprobowaniem różnorodności dla niej samej (gdyż jak mogę mówić, że coś toleruję, gdy w rzeczywistości to popieram?). Wg Walzera, dla tak klasycznie pojętej tolerancji ponowoczesność, która ustami np. Kristevy głosi, że wszyscy jesteśmy obcymi, jawi się jako niebezpieczeństwo. Tolerancja zakłada bowiem silną tożsamość kulturową, która następnie dogaduje się z tożsamościami mniejszościowymi, by żyć razem w pokoju. Tymczasem tożsamość połatana nie ma w punkcie wyjścia czego negocjować. Czy wobec tego zamiast tolerancji względem innych nie zostaną jej wyłącznie osobiste awersje i sympatie? I czy nie będzie to koniec rządów tolerancji, zastanawia się w swej książce Walzer.

Jak rasowy filozof Walzer przywraca pojęciom ich właściwe znaczenie. Tolerancja, jak nam przypomina, polega na stworzeniu warunków do pokojowego współistnienia różnych grup religijnych, kulturowych czy etnicznych w jednym społeczeństwie. Nie jest więc, jak się dziś często o tym myśli, akceptacją jakiejkolwiek odmienności, ani też aprobowaniem różnorodności dla niej samej...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    25
  • Przeczytane
    11
  • Posiadam
    5
  • Literatura amerykańska
    1
  • Humanistyka
    1
  • Eseistyka
    1
  • 2014
    1
  • Serie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki O tolerancji


Podobne książki

Przeczytaj także