rozwiń zwiń

Dyskursy kultury popularnej w społeczeństwie współczesnym

Średnia ocen

                9,0 9,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,0 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
757
756

Na półkach: , , , ,

Książka wydawnictwa Impuls ''Dyskursy kultury popularnej w społeczeństwie współczesnym''zawartością przypomina zeszyty naukowe wydawane przez uczelnie i ośrodki naukowe. Zawartością, bo niewątpliwie wyróżnia się od typowych zeszytów ładną, twardą oprawą i doborem papieru, czyniącym tę publikację lekką, pomimo 342 stron. Nie można natomiast mówić o ''lekkości'' tekstów – są to bowiem opracowania naukowe.

Dyskursy zawierają 21 artykułów, których autorami są osoby związane z polskimi uczelniami, w większości z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jedna czwarta autorów reprezentuje Dolnośląską Szkołę Wyższą we Wrocławiu. Pozostali autorzy pochodzą z uczelni w Łodzi, Krakowie i Bielsku-Białej. Jeden z artykułów powstał na podstawie rozprawy doktorskiej, kilka omawia wyniki badań naukowych. Redakcji naukowej dokonały Agnieszka Cybal-Michalska i Paulina Wierzba z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zgodnie z tym, co napisały Panie Redaktorki we wprowadzeniu ''Autorzy zwartych w książce artykułów podejmują próby diagnozy otaczającej nas rzeczywistości w kontekście zwiększającego się wpływu kultury popularnej na społeczeństwo, analizują szanse i zagrożenia wiążące się z tym zjawiskiem oraz kierunek, w którym możliwe są jakościowe zmiany współczesnego świata''.

Książka jest zbiorem różnych tekstów – nie należy zatem od tej publikacji oczekiwać kompleksowego opracowania zagadnienia kultury popularnej we współczesnym świecie. To ''dyskursy'', a zatem także nie należy spodziewać się gotowych odpowiedzi, a raczej zaproszeń do dyskusji.

Autor artykułu ''Przyszłość radia w cyfrowej przestrzeni''kończy go np. pytaniem ''Może więc opinie o rychłej ''śmierci'' radia kolejny raz okażą się fałszywe?'' i cytatem M. McLuhana „Jeśli chcesz zostać dobrym prorokiem, nie przepowiadaj nigdy niczego, co się jeszcze nie wydarzyło''.

Autorki artykułu ''Konstruowanie tożsamości dziennikarza muzycznego'', zawierającego wyniki własnych badań stwierdzają ''Podsumowując niniejsze rozważania, wypada podkreślić niedosyt poznawczy […]''.

Artykuły podzielone zostały na dwie części – ''Cześć I. Spektakle kultury popularnej'' i ''Część II. Twórczość i aktywność artystyczna w obszarze kultury popularnej''. Uzasadnienie dla tego podziału Panie Redaktorki zawarły w stwierdzeniu ''Społeczeństwo zorientowane na kulturę popularną inspiruje do rozpoznania spektakli (wymiarów), które towarzyszą intensyfikacji przemian w rzeczywistości (pop) kulturowej, oraz przyjrzenia się wybranym aspektom twórczości i aktywności artystycznej w obszarze kultury popularnej''. O konsumpcji, która jest, spektaklem nabywania towarów pisze Magdalena Grenda i kończy maksymą Szekspira ''Świat jest teatrem, aktorami ludzie''.

Wielu autorów porusza, w kontekście kultury popularnej i jej różnorakich aspektów, sprawę społeczeństwa konsumpcyjnego – częściowo zagubionego, podatnego na manipulacje sprzedających, ale i świadomie poruszającego się po rynku jak pisze Magdalena Smolarek w artykule o ''reinkarnacji'' odzieży.

''Dyskursy kultury popularnej w społeczeństwie współczesnym'' to niewątpliwie lektura dla tej grupy czytelników, chcących świadomie uczestniczyć w (pop) kulturze.

Książka wydawnictwa Impuls ''Dyskursy kultury popularnej w społeczeństwie współczesnym''zawartością przypomina zeszyty naukowe wydawane przez uczelnie i ośrodki naukowe. Zawartością, bo niewątpliwie wyróżnia się od typowych zeszytów ładną, twardą oprawą i doborem papieru, czyniącym tę publikację lekką, pomimo 342 stron. Nie można natomiast mówić o ''lekkości'' tekstów – są...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    13
  • Przeczytane
    4
  • Literatura polska
    1
  • <>
    1
  • Tytuły: D
    1
  • Chcę mieć
    1
  • 2017
    1
  • Opracowania naukowe i podręczniki
    1
  • Oficyna Wydawnicza "Impuls"
    1
  • #WyzwanieLC2017
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dyskursy kultury popularnej w społeczeństwie współczesnym


Podobne książki

Przeczytaj także