Platon Wydawnictwo: Ossolineum filozofia, etyka
83-04-03346-1
Witold Stefański
Filozoia klasyczna Platon Kratylos dialogi filozoficzne język

1971

W dialogu Kratylos Platon rozważa relację języka i rzeczywistości. Próbuje pogodzić dwa skrajne stanowiska: naturalizm (język odzwierciedla rzeczywistość) i konwencjonalizm (język jest umowny). Nie odmawia więc językowi relacji z rzeczywistością, ale też przyznaje, że badanie języka nie pozwala uchwycić ostatecznie jej istoty. Są to w kontekście jego myśli rozważania...

• Filozofia
  • (o)magija/psychologia/filozofia