Nasza mama czarodziejka

Okładka książki Nasza mama czarodziejka
Joanna PapuzińskaEwa Poklewska-Koziełło Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Poduszkowce literatura dziecięca
48 str. 48 min.
1978-06-01
48 min.
Ewa Poklewska-Koziełło poduszkowce

więcej Więcej

Przeczytane z Julką (lektura) - nieobecny, marudzący tata i mama, która pomiędzy gotowaniem i sprzątaniem ratuje świat. Sam nie wiem, czy ta książka jest bardziej feministyczna czy wręcz przeciwnie.

Ulubiona książka z czasów dzieciństwa <3.

Czytałam jak byłam dzieckiem. Uwielbiałam tę książkę. Bardzo chętnie bym do niej wróciła i przeczytała jeszcze raz. Na pewno to zrobię. Mam ogromny sentyment.

Czytałam w dzieciństwie. Teraz czytam synkowi. Bardzo mu się podoba. Historyjki ciekawe i pobudzające wyobraźnię. To jest pozycja ponadczasowa.

„Nasza mama czarodziejka” Joanna Papuzińska, kobieta słowa, profesor, nauk humanistycznych, krytyk literacki. Laureatka prestiżowych nagród w tym:
Nagroda Ministra Kultury i Sztuki za działalność w dziedzinie upowszechniania kultury.
Międzynarodowa Nagroda Literacka im. Janusza Korczaka (za „Darowane kreski” - wspomnienia z dzieciństwa spędzonego w okupowanej...

To zdecydowanie jest moja ulubiona książka dzieciństwa. Opowiada o rodzinie, której przytrafiają się różne przygody. Raz na przykład spotykają dinozaura, który uwielbia jeść główki kapusty, innym razem wszyscy lecą nad miastem na poduszkach. Uważam, że tę książkę warto mieć w swojej domowej biblioteczce, by co jakiś czas móc do niej wrócić.

Zadziwiające, jak wraz z wiekiem zmieniają się emocje i wyobrażenia towarzyszące. książce. Inaczej widzi się pewne rzeczy będąc dzieckiem, inaczej dorosłym, nawet dojrzałym człowiekiem. Fajne doświadczenie. Nawet objętość książki - w dzieciństwie przeczytanie zajęło kilka dni, teraz - pół godzinki ;)

Nieprawdopodobne i zabawne historie w których główną rolę gra mama. Dobrze, bardzo obrazowo napisane. Córka lubi. Ja też. Będziemy na niej jeszcze wiele razy wracać.

Czytałam to nie dawno bo to nasza lektura.
bardzo mi się spodobała przeczytałam ją w parę minut.
ale chcę żeby inne dzieci też to przeczytały bo to dobra książka i fajna.

Tę recenzję dedykuję mojej mamie czarodziejce, dzięki której pokochałam czytanie. Najwspanialszej mamie ze wszystkich mam :)

1 093
  • Lektury
  • Dzieciństwo
  • Dla dzieci
  • Z dzieciństwa
  • Książki z dzieciństwa
  • Lektury szkolne

Dodaj cytat z książki Nasza mama czarodziejka