Nasza mama czarodziejka

Joanna PapuzińskaEwa Poklewska-Koziełło Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Poduszkowce literatura dziecięca
2011-01-01
1978-06-01
Wydawnictwo Literatura
Ewa Poklewska-Koziełło poduszkowce
literatura dziecięca
2011-01-01
Poduszkowce
Ewa Poklewska-Koziełło poduszkowce

Okładka książki Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole, czyli ważne sprawy małych ludzi Beata Ostrowicka, Aneta Krella-Moch
6,2
Lulaki, Pan Cz... Beata Ostrowicka, A...

Zadziwiające, jak wraz z wiekiem zmieniają się emocje i wyobrażenia towarzyszące. książce. Inaczej widzi się pewne rzeczy będąc dzieckiem, inaczej dorosłym, nawet dojrzałym człowiekiem. Fajne doświadczenie. Nawet objętość książki - w dzieciństwie przeczytanie zajęło kilka dni, teraz - pół godzinki ;)

Nieprawdopodobne i zabawne historie w których główną rolę gra mama. Dobrze, bardzo obrazowo napisane. Córka lubi. Ja też. Będziemy na niej jeszcze wiele razy wracać.

Czytałam to nie dawno bo to nasza lektura.
bardzo mi się spodobała przeczytałam ją w parę minut.
ale chcę żeby inne dzieci też to przeczytały bo to dobra książka i fajna.

Tę recenzję dedykuję mojej mamie czarodziejce, dzięki której pokochałam czytanie. Najwspanialszej mamie ze wszystkich mam :)

To śmieszna, fajna i ciekawa książka

Zbyt wydumane historie jak dla mnie. Moje dzieci (3 i 7 lat) nie było jakoś tymi opowieściami zachwycone.

Krótkie, mądre opowieści o czarach, które czarami wcale być nie muszą, jeżeli tylko zastosujemy je w rzeczywistości, np. w hodowli potwora, po odjęciu naszego Kubusia dinozaura a wstawieniu na jego miejsce Kubusia wilka otrzymujemy naukę szacunku do zwierząt. Czytając, wraca się do dzieciństwa - mnie najbardziej urzekł wtedy i dziś kapturek na dzwonnicy i poduszkowce ;)

Nazwisko autorki jest mi bardzo dobrze znane z własnego dzieciństwa ale akurat tej książeczki nie znałam. Spodziewałam się jednak wartościowej lektury i się nie zawiodłam :)
Styl jest nieco old-school'owy - mama pierze chmurkę w balii, pan pobiegł na pocztę, żeby zadzwonić a na naszej ulicy mieszkali dwaj bracia,których wujek miał samochód ;) - ale nie aż tak, żeby...

Zbiór rewelacyjnych, krótkich opowiadań dla dzieci z morałem. Dzieci uwielbiają te opowiadania, są barwne, rozwijają wyobraźnie i kształtują dziecięcy charakter. Zdecydowanie polecam.

Książka bardzo pozytywna i cóż tutaj dużo pisać zaczarowana;). Mieć taką mamę to skarb. Przygody z nią przeżywane nie do zapomnienia. Nie istnieje coś takiego jak problemy wszystko w tym zabawnym świecie rozwiązuje się samo noo prawie;). Krótka publikacja dająca wiele radości z czytania. Idealna na dobranoc jak i do przeczytania jako lektura szkolna. Jedna z...

Dyskusje

1 039
  • Lektury
  • Dzieciństwo
  • Dla dzieci
  • Z dzieciństwa
  • Książki z dzieciństwa
  • Lektury szkolne

Dodaj cytat z książki Nasza mama czarodziejka