Halt w niebezpieczeństwie

Okładka książki Halt w niebezpieczeństwie
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 9) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa

Mega!!!

Fajne jak zawsze.

Fajne jak zawsze.

Seria Zwiadowcy, czyli Niekończąca się opowieść w innym wydaniu 😄
Najdłuższa seria na moich półkach - 15 tomów właściwych oraz 2 prequele. Brakuje mi 16 tomu wydanego w październiku tego roku.
Książki pokochałam od pierwszego tomu i choć niektórzy zapewne z nich zrezygnowali moja miłość pozostała niezmienna 😊
Każda przygoda wnosi oryginalny klimat, a dodawane czasem elementy fantasy dodają uroku i tajemniczości.
Uwielbiam bohaterów, ich wyraźne zarysowanie, charaktery i specyficzne zachowanie. Poczucie humoru autora również mocno przypadło mi do gustu - nic na siłę, luźne docinki przyjaciół niczym w codziennym życiu 😁
W książkach znajdziecie zamki, bitwy, poważne misje, wyprawy konne i cudne małe koniki, które potrafią wszystko! 🤩 ach no i Zwiadowców - tajną organizację chroniąca królestwo 🤫
Pomimo tasiemca nie ma nudy! Ciągle coś się dzieje a bohaterowie po prostu żyją - starzeją się, kochają, przyjaźnią, zmieniają a na ich miejsce wskakują nowi. Czasem troszkę smutku zostaje po poprzednich, ale oni wcale nie schodzą z pola gry. W dodatku zrobione jest to z takim wyczuciem, że nie czuje się żalu a przygody zachowują swoją świetność ❤️
Dużym plusem są piękne okładki i fabuła do pochłonięcia w 2-3h

Seria Zwiadowcy, czyli Niekończąca się opowieść w innym wydaniu 😄
Każda przygoda wnosi oryginalny klimat, a dodawane czasem...

Co prawda czyta się lekko i przyjemnie, podobnie jak poprzednie części, niemniej jednak mam wrażenie (czysto subiektywne), że do tej pory, to jest najsłabsza część cyklu.

Kolejna, świetna książka Jhona Flanagana z serii "Zwiadowcy". Czyta się szybko, a książka wciąga. Świetna kontynuacja poprzedniej części. Mamy tu wiele ekspresyjnych momentów, choć opisy wędrówki nieco się czasem przeciągają, ale nie umniejsza to za bardzo tego, ze 9 część "Zwiadowców" trzyma poziom poprzednich części. Dla ciekawości tomu przysłużyło się także pojawienie postaci znanych nam z 5 i 6 części, które są ważne dla fabuły tej części serii, jednak więcej nie zdradzę.

Księga dziewiąta "Zwiadowców", jest utrzymana na wysokim poziomie, z szybką akcją i odrobiną humoru. Jest kontynuacją przygody rozpoczętej w poprzedniej części - do czego już mogliśmy się przyzwyczaić. Spodobało mi się również to, że w tej książce, pojawiają się postacie z jeszcze wcześniejszych przygód.

Co mogę powiedzieć... wspaniała książka. Flanagan wykorzystał piękność poprzedniczek i napisał wzruszającą historię. Książka ta uświadomiła mi, jak bardzo przywiązałem się do Halta, na przestrzeni tych wszystkich książek. Cudowna, naprawdę cudowna seria książek.

Polecam.

Polecam.

Dość przewidywalny rozwój akcji, ale nadal czyta się przyjemnie.

Dość przewidywalny rozwój akcji, ale nadal czyta się przyjemnie.