Halt w niebezpieczeństwie

Okładka książki Halt w niebezpieczeństwie John Flanagan
Okładka książki Halt w niebezpieczeństwie
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 9) fantasy, science fiction
Zwiadowcy (tom 9)
Halt’s Peril
Jaguar
2013-02-23
2013-02-23
Stanisław Kroszczyński

Lekko i przyjemnie ma czytelnik, bo bohaterowie to raczej nie. Fajnie napisana gra o wysoką stawkę

W tej części nasi bohaterowie gonią przywódcę kultu. Jednak oprócz tego jest jeszcze kilka innych wątków. Świetna powieść i na pewno przesłucham inne tomy. Jednak wcześniej będę chciał słuchać/czytać inne powieści.

Niezła, choć pomimo, że spodziewałam się innego rodzaju niebezpieczeństwa to bardzo mnie wciągnęła.

Jedna z najlepszych części, z jednej strony dużo strachu i smutku a z drugiej szczęcie i radość. książka trzyma w napięciu, jest dużo akcji i strasznie wciąga. jedna z najciekawszych części polecam

o, jakie to jest dobre!
Kolejna część przygód Zwiadowców. Halt, Will i Horace wciąż ścigają Odszczepieńców. Na ich tropie są też dwaj pozostali przy życiu Genoweńczycy. Czy Will i Halt ich pokonają? A może sami staną się ich ofiarami? Trójka przyjaciół nieoczekiwanie staje w oko w oko ze śmiercią, tak blisko nich...
John Flanagan nie zawodzi. Uwielbiam tą serię, a "Halt w niebezpieczeństwie" zdecydowanie należy do ulubionych.

o, jakie to jest dobre!
John Flanagan nie zawodzi. Uwielbiam tą serię, a "Halt w...

Ta książka i poprzednia, jak do tej pory są moimi ulubionymi. Nie tylko przez to, że w głównej mierze jest moja ulubiona trójka. Bo na marginesie powiem, że uwielbiam ich przekomarzanie się między sobą, zawsze przy tym mam uśmiech na twarzy. Jednak przede wszystkim dowiadujemy się o skrytej do tej pory postaci Halta czego więcej. Jego historia rodzinna, jak i sama rodzina była ciekawym wątkiem. Najbardziej w tym tomie oczekiwałam tych kłopotów i myliłam się jak one będą wyglądać. Autor mnie zaskoczył, bo rozwinęły się one powoli i w połowie książki dostajemy w pełni tego niebezpieczeństwa. Podobały mi się starcia z Odszczepieńcami. W ogóle Tennyson były tym charakterem, którego nie da się polubić i przez co czytelnik wyczekuję tego, kiedy w końcu mu się noga powinie.
Lecę z następną! (:

Mam wrażenie, że w tej części Will stracił ikrę i swoje zdolności -jakby znowu był uczniakiem:/ Zdecydowanie części o Odszczepieńcach nie są moimi ulubionymi. Być może już trochę znużyła mnie ta seria. Jednak z sympatii do całej serii sięgnę po kolejną :).

Jest to jedna z najlepszych części sagi "zwiadowcy". Akcja przez większość czasu trzyma w napięciu. Jest wiele nagłych zwrotów akcji. Kiedy część poprzednia moim zdaniem była taka sobie, to ta mocno nadrabia wcześniejszą wpadkę. Sposób rozprawienia sie z O'Malley, zasadzka w martwym lesie i następstawa zranienia Halta to najciekawsze fragmenty książki. Jedyne do czego mogę się przyczepić to zakończenie sprawy z odszczepiencami, które moim zdaniem pozostawiło pewien niedosyt. Ale za to miło było znowu zobaczyć Malcolma. Książka z pewnością warta przeczytania.

Może bez jakiegoś ,,WOW'' ale warto było odsłuchać kolejną, już 9 część Zwiadowców.
W tej części główną postacią jest Halt wspomagany Will'em i Horace'm.
Lektura warta przeczytania....

W tej części główną postacią jest Halt wspomagany Will'em i Horace'm.
Lektura warta przeczytania....

• Zwiadowcy