Świat średniowiecznej wyobraźni

popularnonaukowa
83-86857-41-2
Maria Radożycka-Paoletti
historia średniowecze kultura wyobraźnia

Według mnie jedyną wadą tej książki jest brak studiów ikonograficznych. Natomiast najpiękniejsze są rozdziały zawarte w części zatytułowanej Literatura a świat wyobrażeń. Zawarty w niej tekst pt. Levi-Strauss w Broceliandzie to najdoskonalszy przykład strukturalnej antropologii historycznej w działaniu.

Ciekawy temat, od strony naukowej prawdopodobnie nie można nic zarzucić (w końcu autor jest historykiem światowej sławy), ale ten styl... pływa się w nim jak mucha w mętnym kisielu. Czy to sprawka autora, czy wina tłumacza?

• Średniowiecze
  • Historia
  • historia
  • Chcę w prezencie
  • 2014
  • Psychologia
  • Przeczytane w 2012 roku

Dodaj cytat z książki Świat średniowiecznej wyobraźni