Dorsz. Ryba, która zmieniła świat

popularnonaukowa
837163398X
Jan Jackowicz
dorsz rybołówstwo historia

Świetna! Pokazuje jak występowanie i dostęp do łowisk tej ryby determinowało działaniami państw przez wieki. Wielka polityka.
Polecam!!

Niesamowita książką! Wbrew pozorom nie tylko dla rybaków dalekomorskich :-) Tytuł nie kłamie ani nie jest najmniejszą przesadą. Dorsz rzeczywiście odegrał niesamowitą rolę w historii "cywilizacji zachodniej". Jak to się stało i dlaczego? Dlaczego właśnie dorsz? Czy można toczyć wojny o ryby? Czy Baskowie byli kiedyś rybacką potęgą morską i jakich odkryć dokonali przy...

Rewelacyjna - historia popularnej, wydaje się pośledniej ryby wpisana w dzieje mocarstw nadmorskich. Jak dla mnie bomba! Czytałem ją z zapartym tchem.

• Historia
  • Biografie/Życie/Przetrwanie/Hobby