Dolina bez wyjścia

Okładka książki Dolina bez wyjścia Thomas M. Reid
Okładka książki Dolina bez wyjścia
Thomas M. Reid Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Na Szlaku Wielkiej Przygody powieść przygodowa
powieść przygodowa
Na Szlaku Wielkiej Przygody
The Young Voyageurs
Zielona Sowa
2003-01-01
2003-01-01
Maria Julia Zaleska

Okładka książki Mysteries of the Moonsea Darrin Drader, Thomas M. Reid, Sean K. Reynolds, Wil Upchurch
Mysteries of t... Darrin Drader, Thom...
Okładka książki Champions of Valor Thomas M. Reid, Sean K. Reynolds
Champions of V... Thomas M. Reid, Sea...

Gdyby nie ta narracja... byłoby przynajmniej o gwiazdkę wyżej. Miałam książkę wrzuconą w samochodzie i czytałam kiedy miałam kilka chwil czekając na kogoś itp. Ostatnio miałam mniej takich dni, wtedy zwykle wolałam włączać w moim samochodzie audiobooki, dlatego też przyniosłam ją z powrotem do domu. Chcąc pokończyć ropoczęte książki postanowiłam pomęczyć się i z tą. Autor próbuje przemycić ogrom informacji, jednak jest to tak nienaturalne, że ciężko to przeczytać.

To że jestem miłośniczką "starszych roczników" książek jest wiadome nie od dziś. Uwielbiam po nie sięgać,czasami w starych "rozklekotanych" egzemplarzach ledwo przypominających pozycję książkową skrywają się fantastyczne przygody. Takie zapomniane ,pisane językiem nieco odmiennym ,zwrotami utartymi i utraconymi przenoszącymi w nieco inny świat i pozostawiając fantastyczne wrażenia. Szczególnie cenię sobie możliwość porównawczą starego stylu pisarskiego z odmiennym współczesnym...
Dziś przenosimy się w Himalaje z trójką bohaterów,dwoma braćmi botanikami i hinduskim przewodnikiem,jak sam tytuł wskazuje uwięzionymi w dolinie bez wyjścia. Ciekawe przygody z przyrodą w tle ,determinacja i pomysłowością bohaterów,których odnaleźli ocalenie ze strony majestatycznych ptakow-marabutów.
Przyjemnie się tę książkę czytało...

Ciekawa książka opowiadająca o przygodach trzech przyjaciół i psa którzy pewnego dnia wybrali się na wycieczkę do Himalajów. Podczas wycieczki tej ziemia zapada się a oni spadają do doliny z której próbują wyjść. Książkę polecam, jest to ciekawa powieść na kilka zimowych wieczorów.

„Dolina bez wyjścia”, a właściwie „Młodzi podróżnicy”. Poznałam ich w podstawówce. Z początku mnie zaciekawili, jednak pod koniec rzekłam sobie coś w rodzaju: Juliusz Verne opisałby to znacznie lepiej.
odette „Pomysł na opowiadanie jest bardzo ciekawy. Jest to kombinacja opisów roślin z praktycznym ich zastosowaniem, na przykład do produkcji papieru. Ciekawe przygody ze słoniem, dzioborożcem, marabutami, koziorożcami himalajskimi. Naprawdę zanurzyłam się w klimacie podróży, roślin i Himalajów. Jednak z drugiej strony książka nudzi. Wlecze się. Niektóre dialogi są niepotrzebne”
Nic ująć.

Trzech podróżników wybrało się na wyprawę w Himalaje, aby szukać nowych roślin dla Royal Botanican Garden. Po niedługich poszukiwaniach docierają do pięknej doliny, położonej u stóp góry Czamulari, z bogatą i zieloną roślinnością, mnóstwem zwierzyny i rzeką. Wszystko jest piękną przygodą dopóki jedyne przejście do doliny nie osuwa się w przepaść.
Książka jest opowiadaniem o próbach ucieczki z pułapki z wykorzystaniem wiedzy botanicznej, jaką posiada jeden z podróżników Karol Linde oraz wiedzy praktycznej, jaką posiada ich przewodnik bengalski Ossaro.

Jednak z drugiej strony książka nudzi. Wlecze się. Niektóre dialogi są niepotrzebne, brakujące opisy aż proszą się aby być zaproszonym do książki. Na przykład produkcja liny, którą tak często wykorzystywali więźniowie w kolejnych próbach ucieczki. Albo zbudowanie chatki. Produkcja strzał?
Ale to co spowodowało, że dałam tylko 3 gwiazdki było to, że książka jest niespójna. Przy pierwszej próbie ucieczki Ossaro jest zawiedziony, że w dolinie nie rośnie bambus, bo jest on lekki, wytrzymały i łatwy w obróbce - przez to szybko można zbudować jakąjkolwiek konstrukcję. Natomiast kilkadziesiąt stron później, podróżnicy zbudowali dwie konstrukcje z bambusa! Skąd się nagle wziął bambus w dolinie?

Książka jest opowiadaniem...

Książka dla mnie nudna, choć przygodowa. Dostałam ją w prezencie od kolegi, więc przeczytałam...

niezwykłe przygody wartka akcja tego wszystkiego tu nie znajdziecie..no dobra żartuje tego akurat nie brakuje(o ile skleroza mnie nie myli bo czytałem dobrze ponad 20lat temu )

Bardzo fajna książka przygodowa dla młodzieży i dorosłych, którzy chcą przenieść się w nieco inny świat :)
Napisana dobrym językiem, bez przydługich opisów przyrody. Polecam - na jeden wieczór.

• Dzieciństwo
  • Przygodowe
  • Literatura młodzieżowa
  • USA
  • Przygodowe i podróżnicze
  • Powieść przygodowa

Dodaj cytat z książki Dolina bez wyjścia