Zawód wiedźma

Olga Gromyko Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Kroniki Belorskie (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Профессия: ведьма
2016-06-22
2007-01-01
Marina Makarevskaya
Papierowy Księżyc
Профессия: ведьма
Kroniki Belorskie (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-06-22
Marina Makarevskaya

Uwielbiam takie książki. Czysta rozrywka z główną bohaterką, która ma charakterek, jest inteligentna i ruda. Lekki język, niewymuszony dowcip, czego można chcieć więcej w długie, jesienne wieczory?

Wśród książek o wampirach dawno nie czytałam takiej pozycji: wartka akcja tryska humorem, wspaniałe opisy przyrody, niestandardowe postacie, wyśmiane stereotypy, piękny język i wspaniały przekład. Książkę przeczytałam dwukrotnie po cichu dla siebie i na głos w formie dobranocki dla rodziny. Mieliśmy naprawdę dobrą zabawę. Słabą stroną jest opis walki i brak elementu grozy,...

eee, nie bardzo...

Czytadełko dla nastolatków, po którym nic w głowie nie zostaje. Ładnie zarysowany świat i sprawna narracja ale niestety nic nowego nie wnosi. Humor też nie taki jaki mnie bawi. Wersja ebook z masą literówek (to tylko problem u mnie). Kolejna część cyklu - na pewno nie.

Jestem zachwycona i na pewno chętnie sięgnę po kolejne tomy!
Zabawna, interesująca i świetnie napisana.
Nie spodziewałam się takiej histori i cieszę się, że miałam okazje ją poznać.
Sięga po stereotypy, troche nasmiewa sie z nich, ale tez pokazuje ich inną stronę.
Wiedźmy i wampiry, co może być nie tak z tego połączenia?

Cz. 2 - Akcja nie zwalnia, pędzi z górki jak szalona, powiększa się grono bohaterów (m.in. o przecudowną Tyśkę) a Wolsze nadal nie brak durnych pomysłów, zadziwiających rozwiązań, ciętego języka i ... swoistego uroku.

Cz. 1 - Gdy z okładki główna bohaterka pokazuje ci magicznego "faka" to wiedz, że będzie się działo. A w każdym razie na pewno będzie zadziornie, zwariowanie i z pazurem.

Wolhę łatwo polubić i chętnie się jej kibicuje w przygodach. Bardziej może nawet w wychodzeniu z tarapatów, w które sama się pakuje. Ale ot! taki urok bohaterki.

Jestem mile zaskoczona tą książką. Lubię książki pełne humoru i uroku. A ta powieść to ma. Oczywiście polecam kolejne dwie części!

Drugi tom opowieści o wiedźmie i wampirze. Tym razem Len wpada z rewizytą do kraju Wolhy, co skutkuje przygodami jeszcze ciekawszymi niż w pierwszej części. Dziewczyna jest u siebie, więc czuje się pewniej, już nie boi się wampirów (za to widzi, jak na tę informację reagują jej koleżanki i koledzy). A wampir-telepata nigdy nie traci rezonu, więc również teraz jest spokojny...

Moja ocena od początku do końca będzie subiektywna - bo może i gdzieniegdzie nudzi - ale na morzu się nie wybrzydza :). A zawsze to spotkanie z płcią piękną. Książka mi się podobała.

Dyskusje

6 918