Bambi

8 min.
Małgorzata Fabianowska
jelonek sierota Walt Disney

Blaski i cienie życia

Narodziny dziecka to zawsze wielkie wydarzenie. Sprawia radość rodzicom bez względu na gatunek. Rodzice pragną pokazać cały otaczający ich świat swoim pociechom, z nimi spędzać każdą chwilę, przeżywać radości i smutki, podziwiać uroki pór roku, poznawać blaski i cienie życia, zapewniać poczucie bezpieczeństwa, po prostu być przy swoich pociechach, kiedy tego potrzebują.

Jednak czasem życie przynosi bolesne doświadczenia i odbiera dzieciom ostoję bezpieczeństwa jaką są dla nich rodzice. Z taką słodko-gorzką historią stykamy się w disneyowskim "Bambi", wzruszającej bajce o jelonku, księciu lasu, który zmuszony będzie stawić czoła trudnym momentom.

W bajce tej czytelnik spotka wiele pięknych i przeuroczych zwierzątek, takich jak główny bohater, jelonek Bambi, czy jego przyjaciele zajączek Tuptuś, skunks Kwiatek czy sarenka Felinka. Serce łamie niestety negatywne przedstawienie człowieka w tej bajce, wszystko zmienia punkt widzenia, pewne sprawy, które z naszego punktu widzenia nie wydają się niczym strasznym, z punktu widzenia mieszkańców lasu zdają się prawdziwym koszmarem.

"Bambi" to przeurocza, przesympatyczna i poruszająca opowieść, która nauczy wiele czytelnika w każdym wieku, zwraca bowiem uwagę na ważne aspekty i uczy nas tego by czasem spojrzeć na coś inaczej i pomyśleć czasem o innych, nie tylko o sobie. Wspaniała lektura do wspólnego czytania ze swoimi pociechami. Dla dzieci to szansa na poznanie nowej, pięknej bajki, a dla rodziców okazja powrotu do czasów dzieciństwa. Polecam !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję z serca wydawnictwu Hachette.

Blaski i cienie życia

Na półkach: , , , , , ,

Nowo narodzony Bambi poznaje świat, a towarzyszy mu przy tym królik Tuptuś. Bambi spotyka przyjaciółkę Felinkę. Pewnego razu znika mama Bambiego...
"Bambi" to niedługa bajka o małym, dzielnym jelonku, który pewnego dnia musi zmierzyć się z dorosłością. Tekstu niewiele za to mamy barwne rysunki, znaną wszystkim dzieciom kreską. Jest to główny atut tej książeczki. Przyjemna historyjka, chwilami zabawna - zwłaszcza gdy Bambi spotyka pewnego skunksa...

Opinia opublikowana na moim blogu:

#605 - Bambi - Disney Polska - HarperCollins
#165/52/2021

Książka ma 26 stron. Swoją premierę miała dnia 28.03.2011 roku.

Jest to nagroda Ewy za rozwiązywanie krzyżówek - Co to ?

Bambi to mały jelonek, który widział jak umiera jego mama. Poznajemy różnych przyjaciół jelonka - zajączka, skunksa, sarenkę Felinkę i innych.

Znacie przygody tego bohatera ?

Jest to książka naprawdę pięknie wydana - bardzo ciekawe ilustracje pochodzące z lat czterdziestych XX wieku, oraz twarda okładka.

Ogromną zaletą tej książki są także duże litery do samodzielnego czytania przez dzieci.

Kto czytał tą bajkę w dzieciństwie ?

#605 - Bambi - Disney Polska - HarperCollins
#165/52/2021

Książka ma 26 stron. Swoją premierę miała dnia 28.03.2011 roku.

Jest to nagroda Ewy za rozwiązywanie krzyżówek - Co to ?

Znacie przygody tego bohatera ?

Jest to książka...

Klasyk dziecięcy. Cóż tu dużo pisać. Wspaniała opowieść, którą mamy w kilku wydaniach nawet 😁

Na półkach: , , , , , ,

Należy do niepozornych dziecięcych książeczek, a potrafi rzucić na kolana i wywołać chęć niepohamowanego płaczu.
Niedościgniona.

Niedościgniona.

Syn zachwycony.
mnie ta bajka cały czas zachwyca :)

Syn zachwycony.
mnie ta bajka cały czas zachwyca :)

Bardzo fajna książeczka dla dzieci

Bardzo fajna książeczka dla dzieci

Bambi (Miniformat)

Bambi (Miniformat)

Książeczka, która nawet u dorosłych może wywołać pieczenie pod powiekami. Bambi. Mały jelonek i jego przyjaciele. Widział jak umiera jego Mama. Koniecznie, bez względu na wiek!!

Książeczka idealna na 1. spotkanie z Bambim. Krotko, bez podkreślania tragedii, na temat.

• Dzieciństwo
  • Bajki