Na barykadach Warszawy : pamiętnik podchorążego "Nałęcza"

Stanisław Komornicki Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM historia
83-7399-005-4
Oficyna Wydawnicza RYTM
II wojna światowa Powstanie Warszawskie ruch oporu wspomnienia
historia
83-7399-005-4
II wojna światowa Powstanie Warszawskie ruch oporu wspomnienia

Najlepszy powstańczy pamiętnik.Pełna emocji opowieść młodego mężczyzny którego okoliczności zmusiły do szybkiego dorastania,Powstanie poznajemy od warszawskiej starówki przez kanały po czerniaków i w końcu praski brzeg Wisły.Opowieść o heroizmie i głupocie młodych żołnierzy płonącej warszawy w 1944 roku.

Po takich książkach czuję się totalnie BEZNADZIEJNA.

Czasami jestem dumna z siebie, że robię coś małego dla ojczyzny. A potem się załamuję. To Ci ludzie zrobi coś wielkiego dla ojczyzny. Takie lektury są potrzebne na świecie. "Na barykadach Warszawy" jest wyjątkowa, bo pisana w czasie powstania przez podchorążego Stanisława Komornickiego ps. "Nałęcz". Jako dziecko na...

Ogólnie do książek historycznych podchodzę z dystansem, jednak ta historia pochłonęła bez reszty. To książka, którą czyta się w kilka wieczorów. Wspaniałe opisy walk, miejsc i dramatów ludzkich (o ile te mogą być wspaniałe). Niesamowita historia heroicznej walki, nadzieji, patriotyzmu.

pamiętnik z pierwszej linii walk powstania Warszawskiego,autor będąc nastolatkiem idzie na powstanie odprowadzany przez matkę od której otrzymuje słoik marmolady,przyłącza się do grupy takich jak on nastolatków bez broni,niewiarygodne,ale akcja i opisy walk ze starówki mistrzostwo świata dla wszystkich obeznanych w temacie

Wspaniała opowieść o bohaterach Powstania Warszawskiego.Ciekawa i zajmująca

• Powstanie warszawskie