Ostatnie lato

Okładka książki Ostatnie lato
Konstanty Simonow Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej Seria: Kolekcja Literatury Radzieckiej biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Data 1. wydania:
1977-01-01
rosyjski
Urszula Gutowska
trylogia wojenna literatura radziecka literatura piękna żołnierz

więcej Więcej

Napiszę krótko: ta część jest znacznie ciekawsza i lepsza od "Żywych i martwych". Głównie dlatego, że w okrucieństwie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej Simonow dostrzega przede wszystkim los zwyczajnego człowieka. Polityka pobrzmiewa tu tylko echem. Wielka literatura.

• Kiedyś czytałam
  • Kupię
  • 100 naj - do przeczytania
  • Plany biblioteczne
  • 1001 książek - do przeczytania
  • Historia / powieść historyczna

Dodaj cytat z książki Ostatnie lato