Odtrąceni

Okładka książki Odtrąceni
Christiaan BarnardSiegfried Stander Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX literatura piękna
literatura piękna
83-211-0179-8
Anna Mysłowska
medycyna rasizm RPA

więcej Więcej

apartheid widziany od środka, interesująco pokazana praca kardiochirurga w szpitalu, gdzie obowiązuje segregacja rasowa i gdy wybory życiowe są szczególne

Książka warta przeczytania. Poruszyła mnie bardzo.

Książka o wyborach i ich skutkach, napisana przystępnie, choć autorem jest wybitny kardiochirurg, nie zanudza medycznym slangiem, ukazuje początki tej dziedziny nauki z fantastyczną Afryką i rasistowskim RPA w tle.
Bardzo mnie poruszyła.

• Wysłuchane w 2010