Goodnight, Beautiful

Bantam Books
2010-09-28
2010-09-28
romans obyczajowe

Okładka książki Stories to make you smile Jenny Eclair, Katie Fforde, Veronica Henry, Rachel Hore, Vaseem Khan, Dorothy Koomson, Helen Lederer, Richard Madeley, Eva Verde, Mark Watson
Stories to mak... Jenny Eclair, Katie...
Okładka książki Doctor Who: The Day She Saved the Doctor Susan Calman, Jenny T. Colgan, Dorothy Koomson, Jacqueline Rayner
Doctor Who: Th... Susan Calman, Jenny...

Jedyne co mnie denerwowało w tej książce to to, że każdy rozdział jest pisany z perspektywy jednej z dwóch osób i w różnym czasie - teraźniejszości i przeszłości. Trochę się zmęczyłam przez to. Sama fabuła na plus, jednak abstrakcją była dla mnie relacja pary przyjaciół, a co za tym idzie "wczucie" się na 100% w przeżywane przez nich emocje. Książka smutna, ale zarazem dająca nadzieję.

Dramat matki porusza, chociaż trudno zrozumieć i polubić większość głównych bohaterów, ich zachowania i motywacje...Książkę jednak czyta się bardzo dobrze- polecam.

Ta książka jest o dorosłych ludziach, którzy zarazem są tchórzami i nimi nie są, ale przede wszystkim mają dziwne pojęcie miłości.

Opieka nad kimś to jedno, szczęście z kimś to drugie.
Bo lepiej żyć z czystym sumieniem ale nieszczęśliwym? Ta książka pokazuje, że będąc nieszczęśliwym nie masz czystego sumienia.

Opieka nad kimś to jedno, szczęście z kimś to drugie.

Być może za bardzo się wczułam i patrzyłam przez pryzmat siebie i swojego postępowania, dlatego nie rozumiałam jak można robić tak jak bohaterowie tej książki. Jakaś totalna abstrakcja. Prosić, żeby ktoś urodził dla Ciebie dziecko a później zmieniać zdanie. Kochać kogoś ale całe życie wmawiać sobie i komuś, że to przyjaźń. No i oczywiście trochę to trwało, może nawet aż 1/3 książki, zanim się połapałam kto prowadzi narracje w danym momencie. Na samym końcu, faktycznie wzruszająca, ale jako całokształt trochę dziwna.

piękna książka.można z nią dużo przemyśleć

piękna książka.można z nią dużo przemyśleć

Historia rzeczywiście urzekająca wywołująca we mnie burzę uczuć. Łezka się w oku zakręciła i chusteczki były potrzebne. Jednak muszę powiedzieć, że książka jest napisana zbyt chaotycznie, żeby łatwo się ją czytało. Nie lubię braku chronologii, bo to przeszkadza w połapaniu się w całej strukturze...A tutaj skaczemy "siedem lat wstecz", potem powrót, później dzieciństwo bohaterki i znów jesteśmy tutaj i teraz...I takie skakanie w czasie i przestrzeni, nie mówiąc już o tym, że główne bohaterki są dwie i narracja pierwszoosobowa powodowała u mnie skołatanie...

Cudowna i bardzo wzruszająca książka o prawdziwej miłości matki do swojego dziecka. Polecam wszystkim ! Na prawdę warto :)

Piękna, wzruszająca powieść o przyjaźni, miłości partnerskiej, miłości rodzicielskiej, cierpieniu, zmaganiu się z chorobą psychiczną i o śmierci.
Lektura emocjonująca o ogromnym bólu wyrządzonym przez ukochaną osobę, o poświęceniu dla przyjaźni i o wyborach życiowych nie zawsze słusznych, które komplikują i niszczą życie.
Minusem jest dwutorowa, chaotyczna narracja, która sprawiła, że początkowo trudno było "połapać się" o kim mowa. ...ale im dalej tym lepiej i to jak!
Wielu postaw bohaterów po prostu nie rozumiem, dlaczego tak komplikują sobie życie przez niedopowiedzenia i bezsensowne poczucie obowiązku.
Mimo to i tak serdecznie polecam!
PS Znowu podobnie jak w "Zaopiekuj się mną" można by o około 50 stron skrócić tę księgę. Jeśli "Słodycze na śniadanie" są skromniejsze objętościowo chętnie sięgnę.
A i jeszcze jedno-chusteczka się przyda :(

Minusem jest dwutorowa, chaotyczna narracja, która...

Jedna z lepszych książek, jakie ostatnio czytałam. Robi wrażenie i na długo zostaje w pamięci. Opowieść wzruszyła mnie do łez, nie mogłam się od niej oderwać. Warto przygotować paczkę chusteczek, bo zdecydowanie może się przydać i przygotować się na zarwanie nocy, bo nie sposób się oderwać do samego końca.

Niesamowicie wzruszająca historia przyjaźni między mężczyzną i kobietą,zdolności do poświęcenia dla drugiego człowieka,osobistych dramatów,oraz walka wewnętrzna w zetknięciu ze zgodą na umieranie najbliższej osoby-synka. Gorąco polecam

• Przeczytane 2014