Dom w mieszkaniu

1991-01-01
83-00-03480-3
Elżbieta Karap
dom wystrój wyposażenie mieszkanie

Dokonano tu podziału na cztery zasadnicze części. W pierwszej mowa jest nie tylko o mieszkaniu, ale otoczeniu, warunkach jakie panują wewnątrz jak i na zewnątrz, wszystko to co współdecyduje o klimacie domu, łącznie z naszymi preferencjami oraz potrzebami związanymi np z pracą czy wypoczynkiem. Druga część podpowiada jak funkcjonalnie urządzić mieszkanie dobierając odpowiednie materiały, wzory i kolorystykę oraz wyraźne zaznaczenie stref i podkreślenie szczegółów przy pomocy oświetlenia. Kolejna część to gotowe pomysły na urządzenie różnych pomieszczeń. A na koniec dostajemy wskazówki jak umeblować własne mieszkanie wykorzystując pomysły z książki opracowując własny projekt np przy wsparciu szablonów.

Przedstawia mnóstwo zdjęć oraz rysunków z wymiarami pomieszczeń czy podpowiedziami jak wykorzystać przestrzeń by bez problemu móc z niej korzystać. Niestety wystój stracił na aktualności, ponieważ jest to publikacja wydana w 1991 roku. Z tego powodu z sentymentem ogląda sie fotografie, jakby były naszymi rodzinnymi pamiątkami.
Natomiast cała reszta zaopatrzona w podpowiedzi dostarcza ważnych informacji, czyli np określenie przestrzeni do użytkowania mebli by dopasować je gabarytowo nie przytłaczając wnętrza lub wyodrębnienie stref i niezakłócanie komunikacji, posiłkowanie się kolorem dla wzmocnienia efektu spokoju w łączeniu dwóch pomieszczeń w płynną całość, stwarzanie iluzji, a przede wszystkim nadawanie osobistego klimatu swojemu wnętrzu bez przeładowania go przedmiotami. Te elementy treści są jak najbardziej godna uwagi i zapamiętanie, bo nie podlegają modzie czy jedynie naszym gustom, a podporządkowane są zasadzie funkcjonalności.

• K 2
  • Styl życia/Poradniki
  • Domowa biblioteczka
  • Inne

Dodaj cytat z książki Dom w mieszkaniu