Nocna gwiazda

Okładka książki Nocna gwiazda
Alyson Noël Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Nieśmiertelni (tom 5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Nieśmiertelni (tom 5)
Night Star
Wydawnictwo Dolnośląskie
Data 1. wydania:
Maria Jaszczurowska
Ever night star

Haven oskarża Ever o wydarzenia, które miały miejsce w poprzedniej części. Główna bohaterka zdaje sobie sprawę, że tym razem będzie to walka na śmierć i życie. W miedzy czasie Ever ogląda w Summerlandzie życia swoich poprzednich wcieleń. Próbuje odnaleźć odpowiedzi na pytanie, czy na pewno Damien miał zawsze wobec niej dobre intencje? Czy jednak powinna wybrać Jude'a?
W tej części Ever otacza się już tylko dobrą energią. Jest w niej tyle czystych i pozytywnych myśli, że sama aż czerpałam z nich siłę czytając. Jako, że jest to już przedostatnia część serii "Nieśmiertelnych", w końcu dostajemy więcej odpowiedzi, niż pytań. Puzzle dotyczące przeszłości, motywacji, a także ról, jakie mają do odegrania poszczególni bohaterowie, zaczynają wskakiwać na swoje miejsce. I znowu nie zabrakło pouczających lekcji- ile warta jest władza, zdobyta ze złych pobudek? Jak łatwo ją obalić? Co dzieje się z człowiekiem, gdy rządzi nim uczucie nienawiści? Jak uzależnienie wykańcza organizm? Niby prosta książka dla nastolatków o nieśmiertelności i wiecznej miłości, a jednak po za dramatami rozgrywającymi się w amerykańskich liceach, książka opowiada tez o bardzo ważnych tematach. Uważam wręcz, że może być pewnym drogowskazem dla osób wkraczających w dorosłość. Bardzo żałuję, że nie mam ostatniej części- chętnie poznałabym zakończenie tej historii.

W tej...

"Nocna gwiazda "jest juz piąta częścią wspaniałego cyklu Alyson Noel "Nieśmiertelni ".

Akcja książki skupia się głównie na zbliżającym się pojedynku pomiędzy Ever a Haven. Dawna przyjaciółka znienawidzila nasza bohaterkę i obwinia ja o śmieć swojego ukochanego Romano .

Ever nie chce walczyć z Haven i odesłać jej duszy do Shadowlandu. Usiłuje się z nią pogodzić. Jednak Haven przesiąknięta gniewem, zazdrością i nienawiścią nie chce w ogóle słyszeć o żadnym pojednaniu.

Ever wie ,ze najprawdopodobniej będzie musiała stanąć przed trudnym zadaniem i zabić swoją dawną koleżankę, inaczej ta zabije ja i Juda .

W szkole następuje rewolucja. Nowa Haven sprzymierza się z Honor i zostaje nowa królowa szkoły. Stacja spada na ostatnie miejsce w szkolnej hierarchii, jest dręczona, gnębiona i poniżana przez osoby które kiedyś traktowała podobnie .
Dziewczynę chroni Damien.

Ever ciągle jest sklocona z Sabine . Racjonalna prawniczka nie chce uwierzyć, że jej bratanica posiada nadnaturalne zdolności. Uważa, że jest klamczucha, która za wszelką cenę chce zwrócić na siebie uwagę. O wszystko obwinia Damiena.

Miles usiłuje pogodzić skłócone koleżanki. Po której stronie się opowie?

Ever dowiaduje się ze ,Damien skrywa przed nią jakaś tajemnice. W Summerlandzie w pawilonie ze wspomnieniami Damien przez przypadek pokazuje Ever jedno z jej wcieleń, które chciał przed nią ukryć, aby oszczędzić jej bólu .

Ever zaczyna wątpić czy to Damien jest tym jedynym i czy jest im przeznaczone być razem.
Może nie bez powodu los ciągle ich ze sobą rozdzielal i stawiał na jej drodze Juda ? Może zauroczona zniewalajaca uroda i romantyzmem Damiena zawsze dokonywala złego wyboru odrzucając miłość Juda ...

Damien cierpi, gdy jego ukochana go unika i nie chce z nim rozmawiać.

Czy Ever zabije Haven a może jej dawna przyjaciółka się opamięta? Jaka jest tajemnica mrocznej strony Summerlandu?
Czy Ever uda się w końcu przełamać klątwę i być szczęśliwa z Damienem? A może wybierze życie z zakochanym w niej Judem? Czy ciotka Ever w końcu ja zaakceptuje?

"Nocna gwiazda "według mnie jest bardzo fajna książka. Pełna akcji i romantyzmu. Co prawda nie dorównuje "Ever "ani "Błękitnej godzinie " ,jednak jest lepsza niż "W Cieniu klątwy "i Mroczny płomień ".

Uwielbiam Damiena . Od pierwszej części jestem nim oczarowana i to właśnie włoski przystojniak jest moim faworytem w walce o serce Ever;
Fajne ze ,w książce więcej zabawnego i sympatycznego Milesa. Dużo więcej dynamicznej akcji na w części poprzedniej.

Musze przyznać,ze strasznie denerwowała mnie Haven. Czasami aż miałam ochotę aż krzyknąć; żeby Ever w końcu ja załatwiła.
Nie przypadło mi do gustu tez nowo odkryte wcielenie Ever . Nie dość, że nie bardzo mi pasowało do niej ,to zawiodłam się na tych wielkich tajemnicach Damiena . Spodziewałam się jakoś sekretów z prawdziwego zdarzenia ,a tutaj nic . Dziwne ,ze tak to ukrywał przed Ever . Nie podobało mi się jak nasza blondynka zraniła ukochanego i obraziła się na niego za coś o co nie powinna mieć do niego pretensji.

Polecam tę książkę. Z gatunku romansów i fantasy jedna z najlepszych serii moim zdaniem ;

Trochę ciekawsza część od poprzedniej, ale mimo wszystko na tym tomie seria mogłaby się zakończyć.
Został mi jeszcze do przeczytania ostatnia część, ale mam wrażenie, że jest ona pisana na siłę, by wydłużyć serię. Bo już teraz mogło być i żyli długo i szczęśliwie, ale nie.....
Heaven obwinia Ever o śmierć swojego chłopaka. Przeznaczenie postanawia wystawić dziewczynę na ciężką próbę.
Czy naprawdę Damen jest jej bratnią duszą, a może zakończenie ma wyglądać zupełnie inaczej.

,, Nocna Gwiazda '' jest już piątą częścią wspaniałego cyklu Alyson Noel ,, Nieśmiertelni '' . Akcja książki skupia się głównie na zbliżającym się pojedynku pomiędzy Ever a Haven . Ever którą dawna przyjaciółka znienawidziła i obwinia o śmierć swojego ukochanego Romano nie chce walczyć z Haven i odesłać duszy swojej przyjaciółki do Shadowlandu . Usiłuje się z nią pogodzić . Jednak Haven przesiąknięta gniewem , zazdrością i nienawiścią nie chce w ogóle słyszeć o żadnym pojednaniu . Ever wie że najprawdopodobniej będzie musiała stanąć przed trudnym zadaniem i zabić swoją dawną przyjaciółkę inaczej ta zabije i ją i Juda .
W szkole następuje rewolucja . Nowa Haven sprzymierza się z Honor i zostaje nową królową szkoły . Stacia spada na ostatnie miejsce w szkolnej hierarchii i jest dręczona , gnębiona i poniżana przez osoby które kiedyś traktowała podobnie . Dziewczynę chroni Damien .
Ever ciągle jest skłócona z Sabine . Racjonalna prawniczka nie chce uwierzyć w to że , jej bratanica posiada nadnaturalne zdolności . Uważa że jest kłamczuchą , która za wszelką cenę chce zwrócić na siebie uwagę . Sabine wciąż nie ma pojęcia że , Ever umie unaoczniać przedmioty , podróżuje do Summerlandu i jest nieśmiertelna . O zachowanie Ever obwinia Damiena i bezskutecznie usiłuje dać szlaban nastolatce na wszystko .
Miles poznaje sekret Ever , Damiena i Haven .
Chłopak usiłuje pogodzić przyjaciółki , ale bezskutecznie . Po której ze stron odpowie się nas sympatyczny młody aktor ?
Podczas jednej z potyczek pomiędzy dawnymi przyjaciółkami Haven wyjawia Ever że , Damien skrywa przed nią jakieś tajemnice . W Summerlandzie w pawilonie ze wspomnieniami Damien nie chcący pokazuje Ever jedno z jej wcieleń które chciał przed nią ukryć , aby jej nie sprawić bólu . Ever dowiaduje się że w swoim przedostatnim wcieleniu była czarnoskórą niewolnicą, podobnie jak Jude .
Dziewczyna odkrywa wydarzenia w tym życiu przez które , zaczyna wątpić czy to Damien rzeczywiście jest tym jedynym i czy to właśnie on jest jej przeznaczeniem ? A może przeznaczenie nie bez powodu ciągle stawia na jej drodze Juda ? Może zauroczona zniewalającą urodą i romantyzmem Damiena zawsze dokonywała złego wyboru odrzucając miłość Juda ? A może błędnie zrozumiała całą sytuację i niepotrzebnie zwątpiła w miłość Damiena . Który cierpi gdyż Ever nie chce z nim rozmawiać i się widywać ?
Ever dowiaduje się też że , może uzyskać informację na temat składników potrzebnych do stworzenia antidotum które przełamie klątwę ciążącą nad nią i Damienem od jakiś czterech już części odzyskując od Haven koszulę z zieloną plamą po antidotum w której zginął Romano . Czy Ever zabije Haven a może dawna przyjaciółka się opamięta ? Jaka jest tajemnicza mrocznej strona Summerlandu ? Czy Ever w końcu uda się przełamać klątwę i być szczęśliwa z Damienem ? A może wybierze życie z zakochanym w niej Judem ? Czy ciotka zaakceptuje w końcu Ever ? Czy Ever w końcu przestanie tęsknić za śmiertelnym życiem ?

,, Nocna Gwiazda'' według mnie jest bardzo fajną książką . Pełną akcji i romantyzmu . Jak dla mnie oczywiście nie dorównuje ani epickiej ,, Ever '' ani ,, Błękitnej godzinie '', jednak jest lepsza niż ,, W cieniu klątwy ''i ,, Mroczny płomień ''. Plusami tej książki jest mój ukochany Damien , którego uwielbiam od pierwszej części i to właśnie włoskiemu przystojniakowi kibicuje w walce o serce Ever . Więcej zabawnego i sympatycznego Milesa i oczywiście dużo dynamicznej akcji . W dodatku książka jest napisana lekkim stylem , nie jest gruba , szybko się czyta . W sam raz na wakacje .
Minusy mnie akurat strasznie denerwowała Haven , czasami miałam ochotę aż krzyczeć żeby , Ever w końcu ją załatwiła . Nie przypadło mi do gustu też nowo odkryte wcielenie Ever . Nie dość że , nie bardzo mi do niej pasowało , to zawiodłam się na tych wielkich tajemnicach Damiena . Spodziewałam się jakiś sekretów z prawdziwego zdarzenia , a tutaj nic . Dziwne że , tak to ukrywał przed Ever . Nie podobało mi się też jak nasza blondynka zraniła Damiena i obraziła się na niego za coś za co nie powinna być na niego zła .
Jenak ja polecam tę część . Nie jest ona może książką wybitną , ale jak dla mnie w kategorii romantycznych , słodkich powieści dla nastolatek jak dla mnie jest jedną z najlepszych jakie czytałam . Polecam do przeczytania właśnie nastolatkom i romantyczką .

Na półkach: , , , ,

Po tym, jak Ever trafiła na celownik Haven, wie, że w ostatecznym starciu przetrwać może tylko jedna z nich. Trenuje i przygotowuje się mentalnie, ale jak może świadomie wysłać swoją przyjaciółkę do Shadowlandu ?
W trakcie jednej z konfrontacji Haven uświadamia Ever, że jej bratnia dusza skrywa przed nią mroczne sekrety. Nasza główna bohaterka nie wie, czy powinna zaufać osobie, która tak bardzo pragnie jej śmierci. Wkrótce jednak podczas jednej z wizyt w Summerlandzie przekona się na własne oczy co takiego Damen, próbuje przed nią ukryć.

Oprócz rozterek ze świata nieśmiertelnych Ever wciąż ma na głowie wkurzoną Sabine, która coraz bardziej próbuje naciskać na nastolatkę, by ta w końcu skończyła "swoje wygłupy".

Na domiar złego Jude oprócz ochrony będzie potrzebował wsparcia przyjaciółki, ale czy sama przyjaźń mu wystarczy ?

Czy tak jest z każdą tego typu serią? Z każdym tomem ma się wrażenie, że to już nie to samo. Pierwsza część cyklu Nieśmiertelnych dała mi tyle nadziei na historię zupełnie inną niż reszta. Może i trochę schematyczną, ale mimo wszystko inną. Tymczasem „Nocna Gwiazda”, zamiast mnie wciągnąć, zaskoczyć i zatrzymać wolała odepchnąć od siebie i tym samym nie pozwolić zagłębić się w historię.
Mam tak mieszane uczucia, że sama nie wiem, od czego zacząć i jak ubrać myśli w słowa. Z jednej strony czuję niedosyt, bo to nie to, czego się spodziewałam, ale z drugiej strony mam przesyt, bo nieustannie przy lekturze towarzyszyło mi wrażenie, że to za dużo jak na jedną nastolatkę. Ever nie miała szansy skupić się na jednym problemie, bo zaraz pojawiał się kolejny. Sama nie umiałam głębiej zastanowić się nad jakimś wątkiem.

edyny wątek, który mnie zaciekawił to te paskudne, szare bagna z Summerlandu i choć mam nadzieję, że sytuacja ciekawie rozkręci się w kolejnej części, to bardzo obawiam się, że autorka spieprzy znów wszystko po całości.
To chyba tyle z plusów, jeśli chodzi o fabułę. Reszta... No cóż, zębów z podłogi z zachwytu nie zbierałam.
Zacznijmy od Haven. Tak jak już we wcześniejszych recenzjach wspominałam — nie lubię jej, a z każdą częścią moja niechęć do niej wzrasta. Wiem, że robi nam za czarny charakter, ale mimo wszystko wolałam Romano lub Drinę - byli zdecydowanie mniej upierdliwi.
Czym teraz zabłysła? Oprócz irytacji zaczęła wywoływać znudzenie. No bo ile można czytać jej pogróżki? To tak jak „straszenie” dzieci Baba Jagą, która czai się za drzwiami szafy — pogrozimy, pogrozimy, a i tak nic z tego nie wyjdzie.

Czas do tej OSTATECZNEJ konfrontacji (bo nie myślcie sobie, że była tylko jedna... O NIE! Było ich zdecydowanie więcej — niczym zabawa w kotka i myszkę) dłużył mi się strasznie. Za każdym razem, gdy pomyślałam, że to już, że to właśnie ten moment... okazywało się, że moja iskierka w oczach gaśnie tak szybko, jak szybko się rozpaliła.
W takim razie co umilało mi czas w trakcie czytania? A no parę minusików, którymi podzielę się z wami:

Kojarzycie te SEKRETY, o których wspominałam wcześniej? No a jakby inaczej skoro nawet opis na okładce o tym mówił. Cóż... Muszę was „zaskoczyć”! To bujda! Taki... chwyt marketingowy? Narobili tyle szumu. Spodziewałam się, że mnie z butów wyrwie. I co? Jajco. Dałam się zrobić w balona i tyle.
Warto poruszyć również kwestię Juda. Polubiłam go, choć muszę przyznać, że ma chłopaczyna pecha. Denerwowało mnie, jak Ever bawiła się jego uczuciami. On wytrwale to znosił, ale ja już taka cierpliwa nie byłam. Miałam ochotę krzyknąć: Ever! Ogarnij się! Ludzkie uczucia to nie zabawki! - ale czy to by coś dało? Przecież ona chciała tylko sprawdzić, czy aby napewno dobrego chłopa sobie wybrała. Widzicie w tym coś złego? Eee gdzie tam!
O Panu Kryształowym też wspomnę. Super, że kocha bez względu na wszystko. Super, że przebacza. Naprawdę doceniam, ale... Wciąż mam wrażenie, że Ever siedzi w tym wszystkim sama. Damen pojawia się i znika tak jak słońce w tym naszym cudnym maju. Trwałość i częstotliwość identiko. Czy tylko ja jestem zdania, że w związku problemy powinno rozwiązywać się wspólnie? Jak widać, Damen nie zawsze o tym pamięta.

Niby książkę przeczytałam bez większych problemów z tą dobrze znaną serii płynnością, ale... Brakowało mi tego efektu WOW! Chciałam się wciągnąć i przeżywać historię razem z bohaterami, a zamiast tego czułam się, jakbym czytała opis odcinka „Mody na sukces” - czyli ten sam bezosobowy schemat. Nic co mogłoby mnie zaciekawić.

Recenzja pochodzi z bloga: www.worldbysabina.blogspot.com

Szybko przeczytany kolejny tom serii "Nieśmiertelni", pozostawił po sobie bardzo szybko znikające wrażenie. Brak elementu zaskoczenia, oczekiwania na coś co wmuruje w fotel czy kanapę czy na tym tam siedzimy czytając książkę. Nie napiszę, że było nudno, ale nie było też ekstrafajnie. Może już wyrosłam z takich książek, nie wiem. Ale serię na pewno przeczytam całą, bo nie lubię zostawiać czegoś nieprzeczytanego nawet gdyby nie wiem jak bardzo było to nudne i nietrafione.

Pierwsza i druga cz. spk ;) Trzecia totalna porażka czwarta ujdzie ale też do d..py. A ta? Równie beznadziejna co trzecia. Poziom jakie reprezentują rozmowy między Haven i Ever przekraczają już ludzką głupotę. Nwm jak się odnieść do tej książki żeby całkowicie jej nie hejtować. Chciałabym napisać że była fajna wcale nie nudna książka ale no cóż ni da rady była nudna jak cholera. Nic ciekawego nie wniosła. Haven jest jeszcze głupsza niż Ever jej wypowiedzi są tak durne...nic tylko się powiesić... :/ Haven nie da sobie nic wytłumacz żyje we własnym świecie gdzie ona jest najmądrzejsza...smutne że koleżanki jak sama bohaterka są głupie. No i zapomniałabym o strasznej tajemnicy Damena która jest jakąś kpiną wyssaną z palca. Nie bd robić spojlerów ale serio? Alyson Noël niestety nie miała dobre pomysłu więc wymyśliła byle co. I ogólnie większość rzeczy była mega przewidywalna i w środku jak i na końcu. Nie poleciam :/

Misja się zbliża.
Przeznaczenie nadciąga.
Jest co raz bliżej, a ci, na których zależy Ever, są coraz dalej, choć jakby na wyciągnięcie ręki.

Misja się zbliża.
Przeznaczenie nadciąga.

„Nocna gwiazda” to już piąty tom serii o Nieśmiertelnych. Alyson Nöel nie zawiodła mnie i tym razem, ponieważ tak jak i przy poprzednich częściach przez książkę płynęło się dosłownie błyskawicznie. Zaczęłam ją rano, mając mnóstwo rzeczy do zrobienia, a i tak udało mi się skończyć ją tego samego dnia wieczorem. Od pierwszych stron po prostu wciągnęłam się w to, co się działo. Znów wróciłam do tego cudownego świata i mogłam spędzić trochę czasu z tymi postaciami, które pokochałam, a które tym razem pokazały się troszkę z innej strony.

Były chwile gdy siedziałam z otwartymi ustami i nie wiedziałam, co właśnie się stało. Były chwile gdzie miałam nadzieję, że wszystko się skończy dobrze, a także takie, gdzie miałam ochotę udusić Ever, znowu, głównie za decyzje, które podejmowała. Bardzo mnie denerwuje już od kilku części podejście Ever, która niepotrzebnie dokłada sobie sama problemów. Jest to postać, którą jednocześnie kocham i nienawidzę. Nie wiem, jak to ładniej określić.

W tej części według mnie padło bardzo dużo ważnych słów i przemyśleń, które dotyczyły głównie życia. Od początku wydarzeń minął ponad rok i widać to, jak niektóre postacie zaczęły zmieniać swoje myślenie i podejście. Niektóre, bo są też takie, które zachowują się, jak małe dzieci. Oprócz tego, że poznajemy nowe wersje naszych postaci, to znów cofamy się do przeszłości, aby poznać sekrety, które skrywał Damen. Jest to bardzo ciekawe dopełnienie całości relacji Ever i Damena.

Ta część odkrywa przed nami kolejne tajemnice, które będziemy musieli rozwikłać już w ostatnim tomie. Jestem bardzo zaciekawiona tym, co Alyson Nöel ma mi do pokazania. Jak chcę dalej poprowadzić tę historię i co najważniejsze, jak ją zakończyć. Książka jest cudowna uwielbiam ją tak samo jak pozostałe części. Mogę to mówić aż do znudzenia, ale jestem po prostu zakochana i nieważne czy narzekam na postacie, czy narzekam na ich nieprzemyślane decyzję. Jest to dla mnie coś idealnego, co wzbudza we mnie wiele emocji. Czyta przyjemnie i bardzo szybko, co do tego nie mam żadnego "ale".

Ponownie chcę polecić tę książkę. Myślę, że jest to bardzo dobra kontynuacja i powinna się spodobać fanom fantastycznych romansów.

Fajnie, że jest pokazane, iż prawdziwa miłość zawsze się odnajdzie, ale czytanie o kolejnych wcieleniach staje się już męczące. Damen zmienił się naprawdę, nie podoba mi się jako postać, Ever jak zwykle ogarnia błędne decyzje, przez co też można ją przestać darzyć sympatią. Haven chyba sama nie wie czego chce, Sabine tak samo. Cóż.. jedyna pozytywną postacią jest chyba Miles... no cóż... zobaczymy, co przyniesie ostatni tom.